GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

Producent: From Software

Wydawca: Brak

Premiera: 22.03.2019

Gatunek: RPG akcja

Wersja językowa:

Sekiro: Shadows Die Twice to RPG akcji skierowane do właścicieli PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Mamy tutaj do czynienia z produkcją autorstwa From Software, czyli ekipy odpowiedzialnej za Demon’s Souls, Dark Souls oraz Bloodborne.

Akcja gry Sekiro: Shadows Die Twice toczy się pod koniec XVI wieku w uniwersum, które pod wieloma względami nawiązuje do ery Sengoku. Wcielamy się w postać jednorękiego wilka (z japońskiego – Sekiro), który będzie miał do wykonania bardzo trudne zadanie. Nie dość, że spróbuje ocalić swojego mistrza, to w dodatku postara się zemścić na swoim wrogu. Aby tego dokonać, stoczy mnóstwo niebezpiecznych walk.

Sekiro: Shadows Die Twice oferuje możliwość wskrzeszania głównego bohatera w miejscu jego śmierci. Nie oznacza to jednak, że gra jest bardzo łatwa – wprost przeciwnie, gdyż From Software od wielu lat tworzy bardzo wymagające produkcje, więc najnowsze dzieło studia także charakteryzuje się wysokim poziomem trudności. Mimo wszystko opisywana funkcja jest dostępna i warto z niej skorzystać w kluczowych momentach, by przechytrzyć wrogów, którzy mogą myśleć, że zdołali nas pokonać.

Na potrzeby Sekiro: Shadows Die Twice przygotowano rozbudowany system walki, który na pierwszy rzut oka może przypominać Dark Souls. Gra różni się jednak mocno od wspomnianej produkcji i zawiera wiele unikatowych rozwiązań w mechanice zabawy. Co ciekawe, nie mamy tutaj typowego podziału na klasy postaci; niedostępna jest także opcja awansowania na kolejne poziomy doświadczenia.

konsola PlayStation 4