Rusty Lake Paradise

Producent: Rusty Lake Wydawca: Brak Premiera: 11.1.2018 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Rusty Lake Paradise (edycja premierowa)

Rusty Lake Paradise to gra przygodowa z interfejsem point and click stworzona przez studio Rusty Lake, które ma w swoim dorobku poprzednie odsłony cyklu, czyli Rusty Lake Hotel i Rusty Lake: Roots oraz serię Cube Escape.Akcja gry rozgrywa się na wyspie Paradise, gdzie pojawia się najstarszy syn Eilanderów, Jakob, którego matka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Z powodu jej śmierci na wyspę spadło dziesięć plag egipskich. Podróżując po kolejnych lokacjach musimy odtworzyć wspomnienia matki, przeprowadzając liczne rytuały. Wszystko po to, by przywrócić dawny porządek.Rusty Lake Paradise charakteryzuje się różnorodnością, gdyż każda plaga cechuje się unikatową atmosferą i zmusza do rozwiązania innych łamigłówek. Zmagając się z kolejnymi zagadkami natury logicznej gracze będą mogli nie tylko odkryć niuanse fabularne, ale także tajemnice wyspy Paradise.


Oprawa graficzna Rusty Lake Paradise została przygotowana przez holenderskiego malarza Johana Scherfta, któremu zawdzięczamy stworzenie pastelowych teł. Na uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa oraz fakt, że dla każdej z plag skomponowano oddzielny motyw przewodni.