Rise of the Tomb Raider

Producent: Crystal Dynamics Wydawca: Cenega Poland Premiera: 29.1.2016 Gatunek: akcja, przygodowa Wersja językowa: PL/EN, PL, B/D Wydania tej gry: Rise of the Tomb Raider (edycja premierowa), Rise of the Tomb Raider - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Rise of the Tomb Raider - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa), Rise of the Tomb Raider - Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration (edycja premierowa), Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration Artbook Edition (edycja premierowa)

Rise of the Tomb Raider to przygodowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, stworzona przez studio Crystal Dynamics. Jest to kontynuacja Tomb Raidera z 2013 roku.


Gra pozostała wierna mechanice rozgrywki i stylowi poprzedniczki - jest bardzo brutalna i niejednokrotnie zmusi Larę do walki o przetrwanie, tak, jak na wyspie Yamatai. Pobyt na wyspie wystawił bohaterkę na ciężką próbę, ale jednocześnie ją zahartował. Lara wyrusza zatem na poszukiwanie kolejnych przygód do różnych pięknych, ale jednocześnie niebezpiecznych zakątków świata. Tym razem zwiedzimy nie tylko większą liczbę lokacji niż w Tomb Raiderze (2013), ale będziemy też mogli eksplorować więcej charakterystycznych dla serii grobowców i katakumb.


W Rise of the Tomb Raider protagonistka znów będzie miała okazję zmierzyć się z wrogami w walce bezpośredniej, ale niejednokrotnie przyjdzie jej przemykać się za ich plecami i po cichu eliminować. W jej wyposażeniu znajdzie się także łuk, dzięki któremu bezszelestnie będzie mogła zabijać wrogów na dystans. Gra pozwala na zwiedzenie dużo większego kawałka świata niż Yamatai - niemal trzykrotnie większy, a przy tym bardziej otwarty obszar.


Rise of the Tomb Raider charakteryzuje się świetną oprawą graficzną. Warto także wspomnieć, iż w roli Lary Croft wystąpiła po raz kolejny Camilla Luddington (w polskiej wersji językowej Karolina Gorczyca). Z kolei za scenariusz odpowiada Rhianna Pratchett.

Rise of the Tomb Raider