GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake

Producent: Capcom

Wydawca: Brak

Premiera: 25.01.2019

Gatunek: przygodowa akcja horror

Wersja językowa: PL KINOWA

Po ponad dwudziestu latach od premiery Resident Evil 2 na rynku pojawiła się odświeżona wersja gry. Remake klasyka autorstwa firmy Capcom został przygotowany z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Resident Evil 2 został skonstruowany tak, by zachęcić grającego do dwukrotnego ukończenia kampanii fabularnej. Do wyboru mamy bowiem dwie grywalne postacie (Leon Kennedy oraz Claire Redfield), a od tego, którym z bohaterów pokierujemy, zależy przebieg historii. Mimo wszystko jej akcja rozgrywa się w Raccoon City, czyli na terenie miasta, gdzie będziemy walczyć o przetrwanie z hordami mutantów. W odróżnieniu od oryginału, Resident Evil 2 oferuje możliwość zabawy z perspektywy trzeciej osoby. Dzięki temu gra została dostosowana do współczesnych standardów. Ogólne założenia nie uległy jednak zmianie, więc mamy tutaj do czynienia z survival horrorem, w którym musimy regularnie zbierać przedmioty, w tym amunicję, by utrzymać się przy życiu. Gra oferuje nie tylko sekwencje walki, ale także zmusza do wysilenia szarych komórek podczas rozwiązywania zagadek. Resident Evil 2 ciężko porównywać z oryginałem pod względem oprawy wizualnej, gdyż remake bazuje na zupełnie innym silniku graficznym. Dzięki temu produkcja wygląda tak samo dobrze, jak wiele innych gier, które miały premierę w 2019 roku.

system operacyjny Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i5-4460 2,7 GHz lub AMD FX-6300 lub lepszy, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260x z 2 GB VRAM, DirectX 11