Red Orchestra 2: Heroes of Staligrad

Producent: 1C Wydawca: Cenega Poland Premiera: 13.9.2011 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL/EN Wydania tej gry: Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu (edycja premierowa), Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu (Premium Games), Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki)

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu to pierwszoosobowa gra akcji, której rozgrywka toczy się podczas II wojny światowej.

W odróżnieniu od poprzedniej odsłony serii, oferującej jedynie możliwość zabawy w trybie multiplayer, Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu zawiera także kampanię przedstawiającą wydarzenia rozgrywające się między lipcem 1942 a lutym 1943 roku. Możemy opowiedzieć się zarówno po stronie rosyjskiej, jak i niemieckiej. Autorzy postanowili także pójść z duchem czasu i zaproponowali graczom możliwość rozgrywki w kooperacji z innymi użytkownikami.


Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu charakteryzuje się niezwykłą dbałością o detale. Twórcy postarali się o to, by jak najwierniej odwzorować poszczególne pola bitwy, sprzęt wojskowy (transportowce, czołgi, samoloty, wozy bojowe z miotaczem ognia na pokładzie), a także balistykę broni. Jednocześnie zaimplementowali w swoim dziele system osłon oraz zaawansowane algorytmy odpowiadające za zachowanie sztucznej inteligencji. Gra bazuje na technologii Unreal Engine 3.

Red Orchestra 2: Heroes of Staligrad

Red Orchestra 2: Rising Storm - zobacz fragment rozgrywki z pułapkami i bunkrami

Małgorzata Trzyna
7

W Red Orchestra 2: Rising Storm pojawi się mnóstwo nowych elementów rozgrywki, które powinny zaskoczyć nawet starych wyjadaczy kultowej serii, w której można zginąć od jednego strzału.

Gamescom 2012: Starcia amerykańskich i japońskich wojsk na soczystych materiałach wideo z Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza

Mateusz Stanisławski
3

Pamiętacie jeszcze o Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza? Nowy trailer i długi gameplay z tego samodzielnego rozszerzenia robią naprawdę niezłe wrażenie.

Zapowiedziano Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu GOTY oraz darmowy weekend z grą

Mateusz Stanisławski
10

Czym wyróżnia się edycja Game of the Year drugiej odsłony serii Red Orchestra? Tym, że wchodząca w jej skład dodatkowa zawartość zostanie za darmo udostępniona posiadaczom „podstawki”.

Poznaliśmy line-up 1C Company na gamescom 2011

Mateusz Stanisławski
7

Wiemy już, jakie tytuły zaprezentuje na gamescomie 2011 studio 1C Company. Okazuje się, że na niemieckich targach nie zabraknie najmocniejszych produkcji tej rosyjskiej firmy.