GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Project CARS 2

Project CARS 2

Producent: Slightly Mad Studios

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 22.09.2017

Gatunek: symulacja wyścigi

Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA

Project CARS 2 to realistyczna gra wyścigowa, która powstała w Slightly Mad Studios, ale w produkcji czynny udział brali również członkowie społeczności. Tytuł częściowo został sfinansowany przez graczy na platformie World of Mass Development.

Project CARS 2 wprowadza opcję kooperacji, która jest dostępna w rozbudowanym trybie kariery – jeden gracz wciela się w kierowcę, natomiast drugi zostaje członkiem zespołu i również bierze udział w wyścigu (alternatywnie może zostać naszym pilotem). Poza tym udostępniono sieciowy multiplayer z rankingami i wyzwaniami, gdzie bierzemy udział w zawodach z graczami z całego świata.

Twórcy gry Project CARS 2 zadbali o to, by gra oferowała znacznie więcej zawartości niż pierwsza odsłona cyklu. Udostępnili zatem ponad 200 samochodów w 40 kategoriach, 50 nowych lokacji i 200 tras. Wszystkie maszyny zostały wiernie odwzorowane pod względem zachowania na torze i wyglądu zewnętrznego; dodatkowo każdą z nich można odpowiednio zmodyfikować, by dostosować ją do warunków atmosferycznych panujących na danym torze.

Project CARS 2 zawiera bardzo autentyczny model jazdy, który sprawia, że teoretycznie gra adresowana jest wyłącznie do doświadczonych odbiorców. Początkujący jednak również powinni zainteresować się tą produkcją, bowiem dzięki kilku stopniom trudności każdy może dopasować poziom wyzwania do własnych umiejętności.

system operacyjny Windows 10 (+ określone wersje 7), procesor Intel Core i5 3450 3,5 GHz lub AMD FX-8350, 8 GB RAM, karta graficzna GeForce GTX 680 lub odpowiednik, DirectX 11, szerokopasmowe połączenie z internetem, 50 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX