PlanetSide 2

Producent: Sony Wydawca: Sony Computer Entertainment Premiera: 20.11.2012 Gatunek: akcja, fpp, online, strzelanka Wersja językowa: EN Wydania tej gry: PlanetSide 2 (edycja premierowa)

Oparta na modelu free-to-play z opcją mikropłatności, PlanetSide 2 to najprawdopodobniej jedyna pierwszoosobowa strzelanina MMO na rynku, oferująca prawdziwie spektakularne potyczki na tak ogromną skalę. Pomimo znajdującej się w tytule „dwójki”, dzieło zespołu Sony Online Entertainment ciężko zakwalifikować do kategorii sequela, gdyż stanowi ono raczej swego rodzaju remake gry z 2003 r.


Ponownie lądujemy na Auraxis jako członek jednej z trzech obecnych frakcji walczących o przejęcie kontroli nad planetą. W porównaniu do oryginalnego PlanetSide, developer rozwinął sprawdzone już pomysły, zbalansował nadrzędne błędy i przede wszystkim rozbudował samą rozgrywkę, w której udział mogą wziąć jednocześnie tysiące graczy! Do naszej dyspozycji oddano możliwość modyfikacji uzbrojenia, dostępnych pojazdów (latających, morskich i lądowych), a także własnej klasy postaci, m.in. za pomocą dość obszernego drzewka umiejętności. Przeprowadzane batalie również zyskały na rozmachu i intensywności, często wymuszając na ich uczestnikach szlifowanie własnych umiejętności taktyczno-strategicznych.


PlanetSide 2 napędza autorski silnik Forgelight. W grze zaimplementowano zmienne warunki pogodowe, cykl dobowy, a także wprowadzono szereg usprawnień w fizyce, co z kolei przekłada się na łatwiejsze sterowanie pojazdami.

PlanetSide 2