GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia

Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia

Producent: SoDigital

Wydawca: Brak

Premiera: 29.06.2017

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: PL KINOWA

Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia to nieskomplikowana gra przygodowa z ukrytymi obiektami wydana przez polską firmę Artifex Mundi. Za jej stworzenie odpowiada rodzime studio Sodigital.

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, w grze Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia trafiamy do Persji, gdzie dowiadujemy się o śmiertelnej chorobie króla Badiya. Okazuje się również, że królestwo znajduje się na skraju upadku ze względu na działania władcy, czyli Wielkiego Wezyra Zaveda. Kłopotem jest także plaga, jaka rozległa się po całym kraju i doprowadziła do licznych chorób.

Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia oferują możliwość wcielenia się w postać Tary, czyli aptekarki, która zrobi wszystko, by zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy. Nie będzie jednak osamotniona, bowiem w podróży towarzyszyć jej mają szermierz i tajemniczy akrobata imieniem Darius oraz przesympatyczna, ale zarazem niezdarna dżinka, Minu.

Zabawa w grze Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia skupia się na eksploracji wirtualnego świata, rozmawianiu z postaciami, kolekcjonowaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Twórcy przygotowali sporo łamigłówek do ukończenia w 41 baśniowych lokacjach. W razie potrzeby gracze mogą skorzystać z systemu podpowiedzi lub pominąć trudniejsze fragmenty.

system operacyjny Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor 2 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256 MB VRAM, DirectX 9.0b, 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym