GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia

Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia

Producent: SoDigital

Wydawca: Brak

Premiera: 29.06.2017

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: polskie napisy, w całości po polsku

Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia to nieskomplikowana gra przygodowa z interfejsem point and click. Została ona przygotowana przez polskie studio Sodigital i wydana dzięki firmie Artifex Mundi.

Akcja gry Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia rozgrywa się oczywiście w tytułowej Persji, gdzie rozprzestrzeniła się tajemnicza plaga. Król Badiya jest śmiertelnie chory, a w ratowaniu sytuacji nie pomagają rządy demonicznego władcy, czyli Wielkiego Wezyra Zaveda, starającego się zrujnować całe królestwo. Z pomocą nadchodzi główna bohaterka, czyli aptekarka Tara, która postara się rozwiązać problem zarazy, zmagając się także z wieloma innymi problemami. Nie będzie jednak osamotniona, bo w podróży towarzyszyć jej będzie szermierz i akrobata Darius, a także niezdarna dżinka imieniem Minu.

Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia jest wierne korzeniom gatunku HOPA, dlatego też podczas rozgrywki eksplorujemy lokacje, gdzie rozmawiamy z napotkanymi postaciami, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Jeśli nie możemy znaleźć danego obiektu, warto skorzystać z funkcji podpowiedzi. Oprócz niej gra zawiera także funkcję pomijania łamigłówek.

Zarówno system sterowania, jak i interfejs użytkownika doczekały się odpowiednich zmian i poprawek, dzięki którym gra Perskie Noce: Piaski Przeznaczenia została dostosowana do zabawy przy użyciu kontrolera.

system operacyjny Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor 2 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256 MB VRAM, DirectX 9.0b, 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym