Paragon

Producent: Epic Games Wydawca: Brak Premiera: 2016 Gatunek: akcja Wersja językowa: B/D Wydania tej gry: Paragon (edycja premierowa)

Paragon to najnowsza propozycja Epic Games, czyli studia, które jest doskonale znane z serii Unreal Tournament i Gears of War.


Paragon jest, najkrócej rzecz ujmując, grą akcji nastawioną na rozgrywkę wieloosobową. W kolejnych meczach rywalizują ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny (każdy gracz steruje wybranym przez siebie bohaterem), których zadaniem jest zniszczenie centrum dowodzenia wroga wraz z jednostkami nieprzyjaciela (część z nich jest sterowana przez sztuczną inteligencję!).


Paragon oferuje system rozwoju postaci "w locie" poprzez wydawanie zdobytych punktów doświadczenia podczas meczu i odblokowywanie nowych zdolności z drzewka talentów. Po zakończeniu rozgrywki umiejętności przepadają, ale gra zawiera także możliwość trwałego rozwoju postaci. Z czasem otrzymujemy dostęp do specjalnych kart, dzięki którym trwale przypisujemy zdolności do naszej postaci.


Skojarzenia z gatunkiem MOBA są tutaj jak najbardziej oczywiste, niemniej Epic Games w Paragonie zaimplementowało stricte zręcznościową mechanikę rozgrywki. Zabawa skupia się na strzelaniu do przeciwników i unikaniu pocisków, a także na odpowiednim wykorzystywaniu dostępnych możliwości i współpracy między graczami.

Paragon