Owlboy

Producent: D-Pad Studio

Wydawca: Brak

Premiera: 01.11.2016

Gatunek: przygodowa akcja platformowa

Wersja językowa: EN

Owlboy z pozoru jest tradycyjną platformówką, ale tak naprawdę skupia się na rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek logicznych i walce z napotkanymi przeciwnikami. Stworzenie gry zajęło producentowi, D-Pad Studios, aż osiem lat.

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, w Owlboy wcielamy się w chłopca-sowę. Otus, bo tak ma na imię główny bohater, ma za zadanie odeprzeć atak piratów, którzy zaatakowali wioskę zamieszkiwaną głównie przez sowy. Aby tego dokonać, wielokrotnie skorzysta z pomocy rozmaitych towarzyszy dysponujących licznymi rodzajami broni czy gadżetami, służącymi chociażby do pokonywania wrogów. Walka nie jest jednak esencją rozgrywki, bo tę stanowi eksploracja i rozwiązywanie łamigłówek (w ten sposób odblokowujemy nowe lokacje).

Owlboy nawiązuje do klasyki gatunku nie tylko pod względem mechaniki rozgrywki, ale i oprawy wizualnej. Grafika jest dwuwymiarowa i została wykonana w stylu pixel-art, a poszczególne lokacje, tak samo jak i postacie, wykonano z niezwykłą dbałością o szczegóły.

system operacyjny Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor dwurdzeniowy, 1 GB RAM, karta graficzna z DirectX 10 i Pixel Shader 3.0, 600 MB wolnego miejsca na dysku twardym