GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Owlboy (Switch)

Owlboy (Switch)

Producent: D-Pad Studio

Wydawca: Brak

Premiera: 13.02.2018

Gatunek: przygodowa akcja platformowa

Wersja językowa: EN

Owlboy to platformówka inspirowana klasykami z SNES-a czy Amigi, która została stworzona przez D-Pad Studios na PC oraz konsole Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 oraz Switch.

Pod względem fabularnym Owlboy wykorzystuje doskonale znany motyw walki z najeźdźcami. Przechodząc kolejne lokacje będziemy musieli zmagać się z piratami, którzy zaatakowali wioskę zamieszkiwaną przez sowy. Aby odeprzeć wrogów pokierujemy chłopcem-sową i będziemy współpracować z napotkanymi towarzyszami dysponującymi różnorodnymi typami broni oraz gadżetami. Choć w grze nie zabraknie starć z wrogami, przez większość czasu i tak zajmiemy się głównie eksploracją lokacji oraz rozwiązywaniem zagadek.

Owlboy nawiązuje do kultowych gier nie tylko staroszkolną mechaniką zabawy, ale także pixel-artową, dopracowaną w najmniejszych szczegółach oprawą graficzną, dzięki której można odnieść wrażenie, że obcujemy z produkcją wydaną w latach 90. ubiegłego stulecia.

system operacyjny Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor dwurdzeniowy, 1 GB RAM, karta graficzna z DirectX 10 i Pixel Shader 3.0, 600 MB wolnego miejsca na dysku twardym