Operation Flashpoint: Dragon Rising

Producent: Codemasters Wydawca: Codemasters Premiera: 9.10.2009 Gatunek: akcja, taktyczna Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry: Operation Flashpoint: Dragon Rising (edycja premierowa), Gamebook - Operation Flashpoint: Dragon Rising + Operation Flashpoint: Red River (Gamebook), Operation Flashpoint: Dragon Rising - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Operation Flashpoint: Dragon Rising to kolejna odsłona serii taktycznych gier akcji, ukazanych z perspektywy pierwszej osoby, zapoczątkowanej w 2001 roku. Wówczas na rynku zadebiutowała produkcja zatytułowana Operation Flashpoint: Cold War Crisis, a rok później ukazał się dodatek o nazwie Resistance. Obie gry stworzyła firma Bohemia Interactive – za powstanie Dragon Rising odpowiada natomiast Codemasters.


Mamy tutaj do czynienia nie z dynamiczną zręcznościówką, lecz symulacją, przeznaczoną dla bardzo wymagających fanów tego typu gier. Gracz wciela się w postać jednego z żołnierzy, którzy zostali wysłani do Azji na wyspę Skira, gdzie ich zadaniem jest wykonanie tajnej misji, polegającej na pokonaniu chińskich wojsk, okupujących wspomniany teren, wyposażony w złoża ropy naftowej.


Autorzy oddali do dyspozycji graczy bardzo rozbudowany świat gry, którego powierzchnia wynosi aż 220 kilometrów kwadratowych. Został on wiernie odwzorowany przy wykorzystaniu rozmaitych zdjęć satelitarnych. Oprócz tego użytkownik może skorzystać z autentycznych rodzajów broni, wśród których znajdzie aż siedemdziesiąt różnych giwer, a także z rozmaitych maszyn bojowych.


Operation Flashpoint: Dragon Rising
oferuje także możliwość zabawy w trybie rozgrywki wieloosobowej, gdzie na jednej mapie może jednocześnie rywalizować między sobą 32 graczom podzielonym na dwa 16-osobowe zespoły. Dostępna jest także kooperacja dla 8 entuzjastów wirtualnych zmagań.

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Operation Flashpoint 3 w drodze?

Patryk Purczyński
8

Codemasters pracuje nad nową strzelaniną pierwszoosobową, która ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Czyżby seria Operation Flashpoint doczekała się kolejnej odsłony?

Sterowniki GeForce 195.81 w wersji beta już dostępne

Adam Woźny
5

GeForce 195.81 beta m.in. dodają obsługę SLI i wielu GPU w wersjach demo Operation Flashpoint: Dragon Rising oraz Avatara, a także likwidują błąd związany z wyświetlaniem obrazu 3D na monitorach CRT i DLP.

Powstaje drugi dodatek do Operation Flashpoint: Dragon Rising

Adam Wieczorek
10

Jeszcze nie wszyscy zdążyli nacieszyć się pierwszym rozszerzeniem do Operation Flashpoint: Dragon Rising, a już na horyzoncie pojawia się kolejne. Na razie mowa jest o wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - recenzja

gr4m.pl
52

Czwarte urodziny gram.pl swoją drogą, ale redakcja pracuje normalnym rytmem (czyli gra i pisze). Chyba nikogo nie zdziwi, że na ten odświętny dzień przygotowaliśmy dla Was recenzję nietuzinkowej gry?

Ekwipunek z Operation Flashpoint 2 (obrazki)

Patryk Purczyński
19

Magazyn PC Games upublicznił wszystkie modele broni, dostępne w grze Operation Flsahpoint 2: Dragon Rising. Będzie je można testować już od 9 października tego roku.

Nowy Operation Flashpoint w złocie

Patryk Purczyński
5

Zakończono prace nad strzelaniną wojenną Operation Flashpoint: Dragon Rising - poinformowała firma Codemasters. Premiera przewidziana jest na 9 października bieżącego roku.

Premiera Dragon Rising wreszcie na horyzoncie

Patryk Purczyński
4

Operation Flashpoint: Dragon Rising zawita do Europy 8 października - potwierdziła firma Codemasters. Fanom pozostaje mieć nadzieję, że to ostateczny termin i żadnych poślizgów już nie będzie.

Dragon Rising później

Grzegorz Bonter
13

Operation Flashpoint: Dragon Rising nie ukaże się w czerwcu. Dodatkowe polerowanie potrwa do jesieni.

Poznaliśmy plan wydawniczy Mistrzów Kodu

Patryk Purczyński
25

DiRT 2, FUEL, Jumpgate Evolution oraz trzy nowe Overlordy - daty premier tych gier ustaliło Codemasters. Potwierdzono też, że Operation Flashpoint: Dragon Rising pojawi się na konsolach.

Operation Flashpoint 2 latem tego roku

Patryk Purczyński
13

Firma Codemasters ustaliła datę premiery gry Operation Flashpoint 2. Kontynuacja słynnej strzelaniny wojennej powinna trafić do sprzedaży latem 2009 roku.

Operation Flashpoint 2 dopiero w 2009

pepsi
22

Firma Codemasters poinformowała, że druga część oczekiwanej gry wojennej Operation Flashpoint ukaże się dopiero w 2009 roku. Mistrzowie Kodu przekazali tę wieść za pośrednictwem nowo uruchomionej oficjalnej strony swej produkcji.

Operation Flashpoint 2 nadejdzie wraz z zimą

pepsi
19

Druga część shootera taktycznego Operation Flashpoint powinna pojawić się w sprzedaży pod koniec 2008 lub na początku 2009 roku. Firma Codemasters planuje wydać grę na platformach PC, PS3 i X360.

Operation Flashpoint 2 - zapowiedź

Hakken
26

Operation Flashpoint dla miłośników taktycznych FPS jest tym czym Diablo dla fanów h'n's - tytułem idealnym i niedoścignionym wzorem. Żaden inny tytuł nie może na tym polu się z nim równa, nawet stworzona przez jego twórców ARMA tylko rozpaliła apetyty. Dlatego też wszyscy fani czekają na OF 2.

Operation Flashpoint 2 w 2008 roku

Renor Mirshann
22

Oficjalny sequel mającej już swoje lata gry Operation Flashpoint trafi do sklepów w bliżej niesprecyzowanym momencie 2008 roku. Tworzony jest przez inny zespół developerski niż pierwsza część i ma być od niej zdecydowanie lepszy.