GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Onimusha: Warlords

Onimusha: Warlords

Producent: Capcom

Wydawca: Brak

Premiera: 15.01.2019

Gatunek: akcja

Wersja językowa: EN

Onimusha: Warlords to zremasterowana wersja gry z 2001 roku. Mamy tutaj do czynienia z odświeżonym wydaniem pierwszej części kultowej serii Onimusha, które zostało udostępnione nie tylko na PlayStation 4, ale również na Xbox One, Switchu oraz PC.

Onimusha: Warlords to połączenie gry akcji z survival horrorem. Przedstawione wydarzenia rozgrywają się w XVI wieku na terenie Japonii. Głównymi bohaterami opowieści są samuraj Samanosuke Akechi oraz młoda ninja Kaede, który walczą z hordami demonów, by Oda Nobunaga nie mógł zrealizować swoich planów. Ten antagonista planuje bowiem poświęcić księżniczkę Yuki w ofierze.

Warto przypomnieć, że gra Onimusha: Warlords miała być początkowo spin-offem cyklu Resident Evil, dlatego też w opisywanym tytule mamy do czynienia ze statyczną pracą kamery. W poszczególnych lokacjach zmierzymy się z rozmaitymi przeciwnikami, których pokonamy przy użyciu broni białej. Co istotne, do dyspozycji oddano także specjalną rękawicę umożliwiającą wchłanianie dusz wrogów i wykorzystywanie ich między innymi do regenerowania zdrowia.

Onimusha: Warlords charakteryzuje się udoskonaloną oprawą graficzną oraz zmodyfikowanym interfejsem użytkownika. Gra oferuje wsparcie nowoczesnych wyświetlaczy (16:9), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostać przy klasycznych proporcjach ekranu 4:3.

konsola PlayStation 4