No Mans Sky

Producent: Hello Games Wydawca: Brak Premiera: 10.8.2016 Gatunek: przygodowa, akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: No Mans Sky (edycja premierowa)

No Mans Sky to gra polegająca na odkrywaniu planet, eksploracji i walce o przetrwanie, zaprojektowana i stworzona przez Happy Games - studio słynące z serii gier zręcznościowych Joe Danger.


No Mans Sky oferuje tak olbrzymi świat, że zwiedzenie wszystkich planet, przy założeniu, że na każdej z nich gracz spędziłby zaledwie sekundę, zajęłoby miliardy lat. Planety są generowane proceduralnie - każda różni się od pozostałych. Na każdej z nich panują odmienne warunki klimatyczne. Na globach można znaleźć góry, kaniony, rzeki, jeziora, wodospady, pozostałości po innych cywilizacjach, rozmaite rodzaje surowców, roślinności i zwierząt. Odkrycie i zwiedzenie jakiejś planety nie tylko przysporzy chwały osobie, która pierwsza postawi na niej stopę, ale też pozwoli innym graczom dowiedzieć się, co mogą na niej znaleźć lub czego powinni się wystrzegać. W grze można także porozumieć się między sobą, wspólnie walczyć lub handlować.


Podczas zwiedzania planet można natknąć się na innych graczy, lecz w tak gigantycznym świecie szanse na znalezienie innego podróżnika byłyby niewielkie, toteż twórcy ustalili, że celem będzie dotarcie do centrum galaktyki. Jednakże im bliżej centrum, tym bardziej niebezpieczne warunki (np. trująca atmosfera) lub istoty żyjące na planetach można napotkać. Gracze nie dysponują jednak rażącą siłą, pozwalającą im wyjść cało z każdej sytuacji.

No Mans Sky

Gry niezależne, na które warto czekać w tym roku

Mateusz Mucharzewski, Paweł Pochowski, Sławek Serafin
0

2016 zapowiada się obficie nie tylko dla fanów gier AAA, ale także tych, którzy lubują się w mniejszych produkcjach. Oto nasz subiektywny przegląd.