Neverwinter

Producent: Atari Wydawca: Brak Premiera: 27.6.2013 Gatunek: RPG, online Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Neverwinter (edycja premierowa)

Neverwinter to free-to-play MMORPG, oparte na czwartej edycji systemu Dungeons & Dragons. Za tytuł ten odpowiada Cryptic Studios, zaś wydawcą jest firma Perfect World Entertainment. Produkcja nie należy do serii Neverwinter Nights.


Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy ostatni władca Neverwinter znika w tajemniczych okolicznościach. Po wyniszczającej bitwie, która niemal doprowadziła miasto do ruiny, pozostali przy życiu mieszkańcy łączą się w rywalizujące ze sobą o władzę grupy. Tymczasem pojawia się nowe zagrożenie ze strony umarłych, którzy zaczęli wstawać z grobów i atakować Neverwinter. Naszym zadaniem jest dowiedzieć się, dlaczego to robią i czego szukają.


W Neverwinter rozgrywka rozpoczyna się od stworzenia własnego bohatera. Dzięki rozbudowanemu kreatorowi, można wybrać jego rasę, płeć, pochodzenie, klasę, wiarę oraz wygląd, a także przydzielić punkty atrybutów, co pozwala idealnie dopasować postać do własnego stylu rozgrywki. Tak przygotowani, możemy wyruszać na poszukiwanie przygód w otwartym świecie gry, podzielonym na kilkanaście większych lokacji.


Neverwinter oferuje rozbudowaną kampanię i kilkaset różnorodnych zadań, które można wypełniać w pojedynkę lub w maksymalnie pięcioosobowej drużynie. W grze nie zabrakło także dungeonów, do których nie warto zapuszczać się samotnie. Na najlepszych graczy, którzy osiągnęli 60 poziom i zdobyli wysokiej jakości wyposażenie, czekają kolejne wyzwania w postaci najtrudniejszych dungeonów. Neverwinter pozwala także spróbować swych sił na arenach PvP, gdzie przeciwko sobie stają dwie pięcioosobowe drużyny. Gracze należący do gildii, którzy osiągnęli 60 poziom, mogą brać także udział w potyczkach 20 na 20 osób.


Zabawa w Neverwinter na tym się jednak nie kończy. Każdy gracz, który osiągnie 15 poziom, otrzymuje dostęp do Foundry, czyli edytora, dzięki któremu może tworzyć własne misje lub nawet bardziej rozbudowane kampanie, a następnie je udostępniać. Ukończenie misji, które zostały najwyżej ocenione i zyskały status dziennego Foundry pozwala graczom zdobywać diamenty astralne (walutę wykorzystywaną w grze), którymi mogą podzielić się z autorem projektu.

Neverwinter