Mushroom Men: The Spore Wars

Producent: Red Fly Studios Wydawca: Brak Premiera: 27.3.2009 Gatunek: akcja, platformowa, sci-fi Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Mushroom Men: The Spore Wars (edycja premierowa)

Mushroom Men: The Spore Wars to przedstawiciel gatunku platformowych gier akcji, w których zadaniem gracza jest pokonywanie skomplikowanych poziomów używając umiejętności akrobatycznych głównego bohatera i walka z przeciwnikami.

Fabuła Mushroom Men: The Spore Wars przenosi nas do świata, w którym rządzą zmutowane rośliny walczące o dominację nad planetą. Sprawcą całego chaosu jest kometa przelatująca nad ziemią, z której ogona sypał się zielony pył. To właśnie on nadał roślinom świadomość i rządzę panowania nad światem.

Gracz wciela się w postać małego grzyba z plemienia Boletów, które bezustannie walczy z Amanitami i Morelami. Główny bohater jest bardzo zaradny i potrafi samodzielnie konstruować broń, białą i palną, z napotkanych śmieci - tworzenie oręży to bardzo ważny i rozbudowany element Mushroom Men: The Spore Wars.