Metro Exodus

Producent: 4A Games Wydawca: Brak Premiera: 2018 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Metro Exodus (edycja premierowa)

Metro Exodus to pierwszoosobowa strzelanka od studia 4A Games i firmy Deep Silver inspirowana bestsellerowymi powieściami Dmitrija Głuchowskiego, Metro 2033 i Metro 2035.


Akcja rozgrywa się 25 lat po wybuchu wojny jądrowej, która zniszczyła naszą planetę. Jedyni ocaleni zdołali ukryć się głęboko w tunelach moskiewskiego metra, gdzie walczyli z licznymi zagrożeniami, by przetrwać. Gracze wcielają się w postać doskonale znanego Artema i stają na czele frakcji znanej jako Spartan Rangers, która opuszcza podziemia i rozpoczyna podróż, mającą na celu odnalezienie nowego życia na wschodzie.


Metro Exodus stawia mocny nacisk na wielowątkową fabułę oraz rozbudowaną mechanikę zabawy. Rozgrywka łączy elementy znane z FPS-ów i survival horrorów, pozwalając na eksplorację rozbudowanych, nieliniowych lokacji, w których będziemy szukać środków niezbędnych do życia i walczyć z napotkanymi istotami za pomocą rozmaitych typów broni palnej i nie tylko.

Metro Exodus