GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Metro: Last Light

Metro: Last Light

Producent: 4A Games

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 09.10.2015

Gatunek: akcja

Wersja językowa: PL KINOWA, EN, PL/EN

Metro: Last Light to gra akcji z rozgrywką ukazaną z perspektywy pierwszej osoby, która została stworzona w studiu 4A-Games, odpowiedzialnym za przygotowanie poprzedniej odsłony, Metro 2033. Produkcja ta ponownie bazuje na twórczości znanego pisarza, Dmitrija Głuchowskiego.

Ludzkość chyli się ku upadkowi – w postapokaliptycznej Moskwie, w tunelach metra pod ruinami miasta przebywają ci, którym cudem się ujść z życiem. Jednym z nich jest Artyom, główny bohater Metro: Last Light i to właśnie on może uratować wszystkich z opresji, pozbywając się mutantów grasujących w katakumbach oraz w wielu innych miejscach. Tematem przewodnim fabuły jest także walka o Doomsday, czyli specjalne urządzenie z wojskowych bunkrów D6, dające posiadaczowi ostateczną władzę. Czy dojdzie do wojny domowej?

Metro: Last Light to eksploracja niebezpiecznych lokacji, walka z mutantami oraz ludźmi, zawierająca elementy znane z typowych gier akcji oraz survival horrorów. Grę cechuję wysokiej jakości grafika wraz z systemem realistycznego oświetlenia i zaawansowaną fizyką.

system operacyjny Windows XP, Vista, 7 lub 8<br> dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2,2 GHz<br> 2 GB pamięci RAM<br> karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 GT lub GTS 250 (512 MB, Shader Model 3.0, DirectX 9.0c)