Metro 2033

Producent: 4A Games Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 19.3.2010 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry: Metro 2033 (edycja premierowa), Metro 2033 - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa), Metro 2033 (Platynowa Kolekcja), Metro 2033 (Platynowa Kolekcja)

Gra osadzona na zgliszczach zmiecionej atomową apokalipsą Moskwy. Metro 2033 to gwałtowna i przerażająca historia walki o przetrwanie gatunku ludzkiego, który stanął na krawędzi zagłady, a jego los spoczywa w Twoich rękach.


W 2013 roku świat został kompletnie zniszczony. Większość ludzkości wyparowała w serii oślepiających błysków, a Ziemia zamieniła się w skażoną, śmiertelnie niebezpieczną pustynię. Nieliczni, którzy przetrwali, schronili się pod powierzchnią, szukając ratunku w tunelach moskiewskiego metra. Pozostałości ludzkiej cywilizacji wkroczyły w nową erę mroku.


Jest rok 2033. Całe pokolenie narodziło się i wychowało pod ziemią. W nowym świecie ciągle trwa walka. Miasta-Stacje walczą między sobą o przestrzeń życiową, jednocześnie odpierając ataki zmutowanych bestii, nadchodzących z powierzchni.


Wcielasz się w Artema, urodzonego jeszcze przed dniami ognia, ale wychowanego pod ziemią. Nigdy nie opuszczałeś swojej rodzimej stacji, aż do momentu, gdy pewnej pamiętnej nocy zostajesz obarczony misją, która zabierze cię do serca podziemnego kompleksu metra. Twoim zadaniem będzie ostrzec ludzi przed nadchodzącym, śmiertelnym zagrożeniem. W trakcie podróży odwiedzisz wiele niesamowitych miejsc, od podziemnych katakumb po spalone kataklizmem miasto. Los ludzkości spoczywa w Twoich rękach...

Najnowsze opinie naszych użytkowników

*****

Bardzo fajna, ale nie do końca

miwi8

Gra w moim przekonaniu świetna nie posiadająca wad które biją po oczach. Ale to co dla jednego wydaje się świetne dla drugiej osoby może już być wadą dlatego trzeba oceniać to grę na spokojnie. Wpierw trzeba wspomnieć że gra Metro 2033 jest oparta...

Metro 2033

Metro 2034 także na PS3?

Patryk Purczyński
0

O dopiero co zapowiedzianym Metro 2034 nie wiadomo na razie zbyt wiele. W komunikacie ujawniającym grę nie podano nawet platform. Tymczasem okazuje się, że jedną z nich może być PS3.

THQ zapowiada Metro 2034

Adam Bednarek
11

Metro 2033 zebrało pozytywne oceny, na dodatek sprzedało się nieźle, więc nic dziwnego, że THQ już szykuje kontynuacje. Niespodzianką nie jest też pewnie fakt, że Metro 2034 obsługiwać będzie tryb 3D.

Nowe promocje w sklepie gram.pl

gram.pl
28

Tym razem przygotowaliśmy nie lada gratkę dla posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Wybrane gry z oferty Electronic Arts można nabyć za symboliczną złotówkę. Poza tym przeceniamy Metro 2033 na PC i przypominamy, że nadal obowiązuje niższa cena World of Warcraft i zestawu World of Warcraft: Battlechest.

Dziś premiera gry Metro 2033 !

CD Projekt
0

CD Projekt z przyjemnością informuje, że dziś trafił do sklepów jeden z najbardziej mrocznych i wciągających shooterów ostatnich lat. Metro 2033 to gra oparta na bestsellerowej książce Dimitrija Głuhowskiego pod tym samym tytułem.

Metro 2033 - recenzja

gram.pl
83

Zapraszamy do lektury jeszcze gorącej i prawdopodobnie pierwszej w Polsce recenzji postapokaliptycznej strzelanki Metro 2033, którą ignorując potrzebę snu i jedzenia, przygotował specjalnie dla Was Myszaty.

Co nowego w Europie?

Łukasz Odziewa
9

Nadchodzący tydzień wydaje się zapowiadać całkiem optymistycznie jeśli chodzi o nowości wydawnicze w Europie. Na rynku pojawi się przede wszystkim długo wyczekiwany God of War III.

Rusza pre-order Edycji Kolekcjonerskiej Metro 2033

gram.pl
35

Wyjątkowo bogata Edycja Kolekcjonerska Metro 2033 pojawi się wyłącznie w Polsce i będzie dostępna jedynie wysyłkowo. Już dzisiaj można ją zamawiać w przedsprzedaży w sklepie gram.pl!

Wyniki i plany THQ

Patryk Purczyński
8

THQ przedstawiło swoje wyniki finansowe. Prezes Brian Farrel uchylił też rąbka tajemnicy na temat kontynuacji znanych gier firmy, których można spodziewać się na przestrzeni kilku najbliższych lat.

Metro 2033 - nowe informacje

Adam Berlik
30

Nowe informacje o grze Metro 2033 dotyczą długości rozgrywki, wersji demo oraz wersji językowej – wieści te zostały ujawnione przez firmę 4a-Games na Twitterze.

Metro 2033 z oficjalnym terminem wydania

Patryk Purczyński
10

Nie mylili się dziennikarze magazynu GameInformer podając na początku stycznia dzienną datę premiery gry Metro 2033. Strzelanina ukraińskiego studia 4A Games pojawi się w połowie marca.

Klimatyczna galeria z gry Metro 2033

Adam Berlik
12

Zachęcamy do zapoznania się z siedmioma nowymi obrazkami, prezentującymi pierwszoosobową grę akcji, zatytułowaną Metro 2033. Przeniesie ona graczy do niedalekiej przyszłości, w realia postapokaliptycznej Moskwy.

Metro 2033 - data premiery, polskie wydanie

Patryk Purczyński
14

Początek 2010 roku to oficjalna wersja w sprawie terminu wydania gry Metro 2033. Najwyraźniej magazyn GameInformer zdobył jednak informacje na temat konkretnej daty premiery.

Metro 2033 na początku 2010 roku

Adam Woźny
18

Metro 2033 zadebiutuje w sklepach na początku 2010, ale konkretną datę premiery poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni. Produkcja ta bazuje na książce, która w przyszłym roku trafi do Polski.

THQ zmniejsza straty

Adam Wieczorek
4

THQ opublikowało raport finansowy za ostatni kwartał bieżącego roku fiskalnego. Mimo gorszej sprzedaży udało się zmniejszyć straty w stosunku do poprzedniego roku.

THQ wyda Metro 2033

Adam Wieczorek
24

THQ zostało wydawcą gry Metro 2033, którą przygotowuje ukraińskie studio 4A Games. Tytuł zapowiada się jako ciekawe skrzyżowanie gier Fallout 3 i S.T.A.L.K.E.R.

Metro 2033: The Last Refuge - zapowiedź

mastermind
35

Wielbiciele mrocznych survival horrorów oraz postapokaliptycznych klimatów rodem z Fallouta czy S.T.A.L.K.E.R.A mogą już wkrótce spodziewać się prawdziwej uczty. Oto bowiem programiści na tapetę wzięli nowelę Metro 2033 autorstwa rosyjskiego twórcy młodego pokolenia - Dymitra Głuchowskiego.