Mafia III

Producent: 2K Games Wydawca: Cenega Poland Premiera: 7.10.2016 Gatunek: akcja, tpp Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Mafia III - Deluxe Edition (edycja premierowa), Mafia III - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Mafia III (edycja premierowa), Mafia III - Collectors Edition (edycja premierowa), Mafia III - Deluxe Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Mafia III - Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Mafia III to kolejna odsłona cyklu gangsterskich gier akcji zapoczątkowanej w 2001 roku za sprawą kultowej Mafii: The City of Lost Heaven od studia Illusion Softworks, które pod szyldem 2K Czech przygotowało również drugą część serii. Opisywana produkcja została natomiast przygotowana przez Hangar13, czyli ekipę należącą do koncernu Take-Two.


Akcja gry toczy się w 1968 roku, w Nowym Orleanie. Motywem przewodnim wielowątkowej i zarazem nieliniowej opowieści przedstawionej w Mafii III jest zemsta. Główny bohater, Lincoln Clay, to weteran wojny w Wietnamie i członek mafijnej rodziny. Protagonista zamierza dopaść ludzi, którzy go postrzelili i zostawili na pewną śmierć. Istotną rolę w historii odgrywają przyjaciele mężczyzny, Cassandra i Burke oraz – uwaga – Vito Scaletta, czyli postać przewodnia z gry Mafia II.


Mafia III oddaje do dyspozycji duży, otwarty świat, który można dowolnie eksplorować, wykonując misje powiązane z wątkiem fabularnym lub zadania poboczne (np. przejmowanie terenów należących do innych gangów). Podczas rozgrywki pokierujemy rozmaitymi pojazdami z końcówki lat 70-tych ubiegłego stulecia, skorzystamy z bogatego arsenału, składającego się z różnych typów broni (wśród nich karabiny maszynowe, strzelby, pistolety, rewolwery i granaty), biorąc udział w dynamicznych strzelaninach (autorzy zaimplementowali w swoim dziele system osłon).


Pod względem oprawy wizualna Mafia III jest dużym krokiem na przód w stosunku do wcześniejszych gier z serii. Po raz pierwszy mamy do czynienia z produkcją skierowaną do posiadaczy konsol obecnej generacji (Xbox One i PlayStation 4) oraz zaawansowanych PC.

Mafia III

Mafia III już w produkcji?

Adam Berlik
22

Możemy śmiało podejrzewać, że na Mafię III nie przyjdzie nam czekać kolejnych osiem lat. Niewykluczone, że gra już znajduje się w produkcji, gdyż studio 2K Czech poszukuje nowych pracowników.