Mafia 2

Producent: 2K Czech Wydawca: Cenega Poland Premiera: 27.8.2010 Gatunek: akcja, tpp Wersja językowa: PL KINOWA, PL/EN Wydania tej gry: Mafia II (edycja premierowa), Mafia II Special Extended Edition (edycja premierowa), Mafia II (Premium Games), Mafia II - Special Extended Edition (Premium Games), Mafia II (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki), Mafia II - Special Extended Edition (Kolekcja Klasyki), Mafia II - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Mafia II to druga odsłona bestsellerowej serii gier akcji zapoczątkowanej w 2002 roku za sprawą Mafia: The City of Lost Heaven. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z kontynuacją, gdyż w grze pojawiają się zupełnie nowi bohaterowie, choć nie brakuje nawiązań do niezwykle udanego pierwowzoru.


Akcja drugiej części Mafii toczy się w połowie XX wieku. W okresie powojennym próbuje odnaleźć się Vito Scaletta – syn ubogiego imigranta, chcący zostać kimś wielkim. Wspólnie ze swoim najlepszym przyjacielem Joe Barbaro schodzą jednak na złą drogę i powoli wspinają się po szczeblach kariery gangstera. Biorą udział w niebezpiecznych misjach, w trakcie których gracz jest uczestnikiem efektowych pościgów, strzelanin czy też bijatyk.


Mafia II bazuje na technologii Illusion Engine zdolnej do wygenerowania wielkiego, tętniącego własnym życiem miasta o powierzchni 10 mil kwadratowych. Twórcy zaserwowali klimat znany z okresu powojennego za sprawą wiernie odwzorowanych budynków, samochodów oraz strojów, jak również świetnie dobranej muzyki.

Mafia 2

Mafia II - Jimmy’s Vendetta - DLC już dostępne

Adam Berlik
33

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, światło dzienne ujrzał DLC do Mafii II zatytułowany Jimmy’s Vendetta. Na razie jest on dostępny na Steamie, ale jeszcze dziś powinien pojawić się w usługach Xbox Live i PlayStation Network.

Jest PhysX, nie ma PhysXa, czyli kolejne wideo z Mafii II

Adam Berlik
25

nVidia opublikowała oficjalny materiał wideo, w którym postanowiła zaprezentować działanie PhysXa w Mafii II. Czy warto wyposażać komputer w super mocną kartę graficzną z rodziny GeForce, by cieszyć się wsparciem tej technologii??

Mafia II - premiera w Polsce

Adam Berlik
30

Po trzech latach od oficjalnej zapowiedzi Mafia II wreszcie ukazała się w polskich sklepach. Dzieło studia 2K Czech, będące kontynuacją wyśmienitej Mafii: The City of Lost Heaven z 2002 roku, zostało wydane na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Mafia II - premiera w Ameryce Północnej

Adam Berlik
46

Zapowiedziana przed trzema laty Mafia II po kilku opóźnieniach, w końcu trafia do sklepów. Czy produkcja studia 2K Czech okaże się godną kontynuacją wyśmienitego pierwowzoru? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w pierwszych recenzjach.

Dom Tommy'ego Angelo w Mafii II?

Łukasz Odziewa
16

Jeden z graczy znalazł w demie gry Mafia II dom, który bardzo przypomina ten znany z ostatniej scenki pierwszej Mafii.

Mafia II - demo już dostępne na PC

Adam Berlik
98

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, światło dzienne ujrzała wersja demo Mafii II. Jak na razie jest ona dostępna wyłącznie dla posiadaczy komputerów osobistych, na konsolach pojawi się za kilka godzin.

Mafia II - zobacz trzy nowe filmy

Adam Bednarek
10

Do premiery gry Mafia II zostało jeszcze trochę czasu, więc warto umilić sobie oczekiwanie oglądając nowe materiały. Tym razem mamy dla Was aż trzy filmiki.

Mafia II - jest pierwsza ocena!

Łukasz Odziewa
56

Jest pierwsza ocena wyczekiwanej przez wszystkich fanów gangsterskich klimatów kontynuacji gry Mafia. Jaką ocenę dostała Mafia II w PC Zone i na co narzeka autor recenzji?

Nagie panie w Mafii II

Patryk Purczyński
24

Rozkładówki Playboya, które gracze będą kolekcjonowali w Mafii II, zaświecą golizną. Fotek niestety nie mamy, ale czyż sama wiadomość nie jest dostatecznie pikantna?

Jaka naprawdę jest Mafia II?

Adam Berlik
20

Dziennik Gazeta Prawna jak co tydzień doczekał się dodatku Kultura. Tym razem tematem z okładki jest Mafia II. Artykuł zawiera kilka interesujących szczegółów, które prezentujemy poniżej:

Mafia II - nowy materiał wideo

Adam Berlik
19

Premiera Mafii II za dwa miesiące. Nic więc dziwnego, że co rusz do Sieci trafiają nowe materiały wideo, prezentujące dzieło studia 2K Czech w akcji. Tym razem pojawił się sześciominutowy gameplay.