Mad Max

Producent: Avalanche Studios

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 04.09.2015

Gatunek: akcja

Wersja językowa: PL/EN

Mad Max to trzecioosobowa gra akcji autorstwa Avalanche Studios, autorów słynnej serii Just Cause. Produkcja nawiązuje - choć w nie bezpośredni sposób - do serii filmów Mad Max.

W grze wcielamy się w tytułowego Maksa, który musi przemierzać post-apokaliptyczne Pustkowia bez swego legendarnego pojazdu, gdyż V8 Interceptor został skradziony. Nowym wozem bojowym bohatera jest Opus Magnum, ale wymaga on rozbudowania i ulepszenia. Max musi znaleźć rozmaite części, za pomocą których mógłby wyposażyć pojazd w różne rodzaje broni, pancerz czy lepsze silniki. Pomaga mu dziwaczny, lecz utalentowany mechanik, Chumbucket.

Krajobraz gry składa się głównie z pustynno-skalistych widoków (tak jak w filmie). Na wyniszczonych Pustkowiach można znaleźć również obozowiska, ale wszelakie budynki wyglądają jak naprędce sklecone z elementów, które można znaleźć na złomowisku. Max również musi zbierać wszelkiego rodzaju metalowe śmieci i szukać innych zasobów (np. jedzenia), by przetrwać w niesprzyjających warunkach i ulepszać swój pojazd i wyposażenie. Prócz zdradzieckiego terenu i niebezpiecznych warunków pogodowych, czekają na niego inne zagrożenia w postaci gangów maruderów.

W grze możemy walczyć wręcz lub korzystać z broni palnej, jeśli akurat mamy pod ręką amunicję. Możemy też wykorzystywać sprytne taktyki i pozbywać się przeciwników z zaskoczenia. Bardzo ważnym elementem gry są również walki podczas jazdy, kiedy to zasiadamy za kierownicą naszego pojazdu i mierzymy się z wrogami na drodze.

Twórcy skupili się wyłącznie na trybie single-player. Na graczy czeka zatem rozbudowana fabuła, mnóstwo zadań pobocznych i eksploracji otwartego świata. Choć w grze zabrakło multiplayera, możemy dzielić się ze znajomymi zdjęciami naszego wypasionego wozu i porównywać go z wersjami stworzonymi przez innych graczy.

konsola PlayStation 4, połączenie z internetem, dostęp do funkcji sieciowych wymaga abonamentu PlayStation Plus