Lost Sphear

Producent: Tokyo RPG Factory Wydawca: Brak Premiera: 23.1.2018 Gatunek: RPG Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Lost Sphear (Switch) (edycja premierowa)

Lost Sphear to nowa propozycja twórców I am Setsuna, czyli studia Tokyo RPG Factory. Gra reprezentuje gatunek jRPG i została wydana przez Bandai Namco na Xbox One, PlayStation 4, Switcha oraz PC.


Teatrem działań gracza w Lost Sphear jest fantastyczna kraina, gdzie wioska Elle powoli znika z jej powierzchni. Początek katastrofy dostrzega młody chłopiec o imieniu Kanata, który rozpoczyna długą i niebezpieczną podróż u boku swoich kompanów. Wszystko po to, by uratować świat i przywrócić w nim dawny porządek. W trakcie przechodzenia kolejnych misji nieoceniona będzie moc wspomnień, z której główny bohater zrobi użytek, chcąc wykonać powierzone mu zadanie.


Kampania fabularna Lost Sphear jest nieliniowa i skupia się na eksploracji kolejnych lokacji, przeprowadzaniu dialogów, rozwijaniu postaci oraz walce. Gra korzysta z systemu ATB 2.0 do rozgrywania pojedynków, w których musimy wykazać się zmysłem taktycznym i odpowiednio wykorzystywać zdolności naszych postaci.


Lost Sphear to gra, której autorzy inspirowali się klasykami z ery 16 bitów, dlatego zarówno rozgrywka, jak i oprawa wizualna w opisywanym dziele przywołują na myśl jRPG-i wydawane przed laty.