GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Life is Strange 2

Life is Strange 2

Producent: Dontnod Studio

Wydawca: Brak

Premiera: 27.09.2018

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: EN

Life is Strange 2 to epizodyczna przygodówka od Dontnod Entertainment wydana na PlayStation 4, Xbox One oraz PC przez firmę Square Enix.

Kampania fabularna Life is Strange 2 została podzielona na pięć epizodów udostępnianych w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Debiutancki odcinek można było pobrać już 27 września 2018 roku. Zanim do tego jednak doszło, światło dzienne ujrzał prolog historii, The Awesome Adventures of Captain Spirit, który udostępniono zupełnie za darmo.

Poszczególne decyzje moralne podjęte w Life is Strange oraz The Awesome Adventures of Captain Spirit wpływają na to, co zobaczymy w Life is Strange 2, ale opisywana produkcja ukazuje losy zupełnie nowych bohaterów. Nie trzeba zatem wiedzieć, co wydarzyło się w „jedynce”, by zrozumieć fabułę nowej gry.

Life is Strange 2 nie jest klasyczną przygodówką, gdyż autorzy skupili się na ukazaniu rozbudowanej i wciągającej historii. Zabawa skupia się więc na eksplorowaniu lokacji, rozmawianiu z postaciami i podejmowaniu istotnych wyborów. Próżno tu natomiast szukać skomplikowanych łamigłówek, które wymagałyby chociażby łączenia ze sobą znalezionych przedmiotów.

konsola PlayStation 4