GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Life is Strange 2

Life is Strange 2

Producent: Dontnod Studio

Wydawca: Brak

Premiera: 27.09.2018

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: angielska

Life is Strange 2 jest narracyjną przygodówką, która stanowi drugą odsłonę udanego cyklu autorstwa Dontnod Entertainment. Gra ukazała się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Jeszcze przed premierą Life is Strange 2, w sieci pojawił się darmowy prolog opowieści, The Awesome Adventures of Captain Spirit. Sama gra zadebiutowała natomiast 27 września 2018 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy z pięciu odcinków. Kolejne zostały udostępnione w kilkutygodniowych odstępach czasowych, czyli na takiej samej zasadzie, jak w przypadku pierwszej części serii.

Life is Strange 2 nie wymaga znajomości „jedynki”, ale jeśli posiadamy zapisany stan rozgrywki z Life is Strange oraz The Awesome Adventures of Captain Spirit to decyzje podjęte w tych produkcjach zaważą o losach bohaterów w opisywanym tytule. Ten oferuje zupełnie możliwość poznania zupełnie nowych bohaterów i inne miejsce akcji.

Podobnie, jak Life is Strange czy też na przykład gry studia Telltale Games, Life is Strange 2 oferuje nieskomplikowaną mechanikę rozgrywki i nie zawiera trudnych łamigłówek. Całość skonstruowano tak, by zaangażować odbiorcę w poznawanie rozbudowanej historii poprzez eksplorowanie lokacji, rozmawianie z NPC oraz dokonywanie istotnych wyborów.

konsola PlayStation 4