GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER League of Legends

League of Legends

Producent: Riot Games

Wydawca: Brak

Premiera: 06.10.2009

Gatunek: strategia online akcja fantasy

Wersja językowa: EN

O League of Legends słyszał chyba każdy. Debiutanckie dzieło studia Riot Games, któremu za inspiracje posłużył mod do Warcrafta III – Defense of the Ancients, to jedna z gier plasujących się w ścisłej czołówce pod względem popularności nie tylko wśród wielbicieli gatunku MOBA (multiplayer online battle arena), ale także i e-sportu.

Zasady rozgrywki przebiegają według tradycyjnego schematu. Gracze zostają ulokowani na zamkniętej arenie, gdzie po decyzji o przynależności do jednej z dwóch wrogich sobie drużyn i wybraniu odpowiedniej postaci (w październiku 2013 roku roster przekroczył liczbę stu szesnastu bohaterów do wyboru – każdy z nich cechujący się odmiennym stylem walki i umiejętnościami) ich celem jest zrównać z ziemią bazę przeciwnika. W trakcie całego procesu każdy z uczestników zdobywa kolejne punkty doświadczenia za zabicie Czempiona tudzież NPC rywalizującego zespołu oraz złoto niezbędne do ulepszania swoich postaci, którym z kolei są nagradzani za wykonanie poszczególnych zadań.

LoL jest produkcją dostępną za darmo, wspieraną mikrotransakcjami. Twórcy nieustannie próbują przytrzymać graczy przy ekranie poprzez systematyczne aktualizacje oraz nowe tryby, takie jak Dominion czy ARAM.

[b]Minimalne:[/b] Procesor 2 GHz, 1 GB RAM dla Windows Vista lub 2 GB RAM dla Windows 7, karta graficzna obsługująca Shader 2.0, 8 GB wolnej przestrzeni na dysku, system operacyjny: Windows XP, Windows Vista lub Windows 7[p] [b]Zalecane:[/b] Procesor 3 GHz, 2 GB RAM dla Windows Vista lub 4 GB RAM dla Windows 7, karta graficzna GeForce 8800 lub o odpowiednich właściwościach, 12 GB wolnej przestrzeni na dysku, system operacyjny: Windows XP z najnowszym service packiem, Windows Vista z najnowszym service packiem, Windows 7.