GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Kingdom Come: Deliverance - Treasures of the Past - DLC

Kingdom Come: Deliverance - Treasures of the Past - DLC

Producent: Warhorse

Wydawca: Warhorse

Premiera: 13.02.2018

Gatunek: akcja, RPG

Wersja językowa: polskie napisy

PEGI: Od 18 lat

Kingdom Come: Deliverance to produkcja studia Warhorse uformowanego przez byłych pracowników 2K Czech i Bohemia Interactive. Na czele ekipy odpowiedzialnej za stworzenie gry stanął Daniel Vávra, jeden z twórców Mafii. Platformami docelowymi tytułu są PC oraz konsole nowej generacji Xbox One i PlayStation 4.

Akcja gry Kingdom Come: Deliverance toczy się w średniowiecznej Europie podczas rewolucji husyckiej w latach 1415-1343. Pod względem ogólnych założeń twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie rewolucji, serwując graczom możliwość eksploracji dużego świata, przeprowadzania dialogów z postaciami niezależnymi (podejmując kluczowe decyzje doprowadzimy do jednego z przewidzianych zakończeń) i brania udziału w rozmaitych potyczkach z siłami wroga. Tym, co wyróżnia tę produkcję na tle innych, jest autentyczność i przywiązanie do realiów historycznych.

Kingdom Come: Deliverance nie przenosi nas więc do fantastycznej krainy zamieszkiwanej przez mityczne stwory i magów – próżno tutaj szukać smoków, czarodziejów oraz mitycznych stworów. Esencją zabawy są emocjonujące bitwy na wielką skalę oraz oblężenia. Co ciekawe, w niektórych etapach gracz ma do dyspozycji wierzchowca – przydaje się on nie tylko w trakcie starć z przeciwnikami, ale i podczas zwiedzania kolejnych lokacji.

Dużym atutem Kingdom Come: Deliverance jest oprawa wizualna. Jako że mamy do czynienia z grą na konsole nowej generacji, twórcy zadbali o naprawdę szczegółową grafikę, którą generuje zaawansowana technologia CryEngine 3.

system operacyjny Windows 7 lub Windows 8 (8.1) 64 bit, procesor Intel Core i5-2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940, 6 GB RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD radeon HD 7870, DirectX 11, 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym, zintegrowana karta dźwiękowa, wymagania mogą ulec zmianie