Kingdom Come: Deliverance

Producent: Warhorse Wydawca: Brak Premiera: 13.2.2018 Gatunek: RPG, akcja Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Kingdom Come: Deliverance (edycja premierowa), Kingdom Come: Deliverance - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Kingdom Come: Deliverance to produkcja studia Warhorse uformowanego przez byłych pracowników 2K Czech i Bohemia Interactive. Na czele ekipy odpowiedzialnej za stworzenie gry stanął Daniel Vávra, jeden z twórców Mafii. Platformami docelowymi tytułu są PC oraz konsole nowej generacji Xbox One i PlayStation 4.


Akcja gry Kingdom Come: Deliverance toczy się w średniowiecznej Europie podczas rewolucji husyckiej w latach 1415-1343. Pod względem ogólnych założeń twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie rewolucji, serwując graczom możliwość eksploracji dużego świata, przeprowadzania dialogów z postaciami niezależnymi (podejmując kluczowe decyzje doprowadzimy do jednego z przewidzianych zakończeń) i brania udziału w rozmaitych potyczkach z siłami wroga. Tym, co wyróżnia tę produkcję na tle innych, jest autentyczność i przywiązanie do realiów historycznych.


Kingdom Come: Deliverance nie przenosi nas więc do fantastycznej krainy zamieszkiwanej przez mityczne stwory i magów – próżno tutaj szukać smoków, czarodziejów oraz mitycznych stworów. Esencją zabawy są emocjonujące bitwy na wielką skalę oraz oblężenia. Co ciekawe, w niektórych etapach gracz ma do dyspozycji wierzchowca – przydaje się on nie tylko w trakcie starć z przeciwnikami, ale i podczas zwiedzania kolejnych lokacji.


Dużym atutem Kingdom Come: Deliverance jest oprawa wizualna. Jako że mamy do czynienia z grą na konsole nowej generacji, twórcy zadbali o naprawdę szczegółową grafikę, którą generuje zaawansowana technologia CryEngine 3.

Kingdom Come: Deliverance