Kholat

Producent: IMGN.PRO

Wydawca: IMGN.PRO

Premiera: 10.06.2015

Gatunek: przygodowa, horror, fpp

Wersja językowa: w całości po polsku

PEGI: Od 12 lat

Kholat jest grą przygodową z elementami horroru, w której rozgrywka skupia się na dogłębnej eksploracji otoczenia i szukaniu wskazówek.

Historia opowiedziana w grze Kholat bazuje na prawdziwych wydarzeniach. Zimą 1959 roku na Przełęczy Diatłowa doszło do tragedii w wyniku której dziewięcioro rosyjskich alpinistów zginęło podróżując po północnej części Uralu. Sprawa utknęła w martwym punkcie, bowiem funkcjonariuszom nie udało się odnaleźć ciał. Uznano, że za spowodowanie zdarzenia odpowiedzialna jest bliżej nieznana, tajemnicza siła. Czy aby na pewno?

Kholat oferuje nieliniowy przebieg zabawy, umożliwiając zwiedzanie gór Ural (świat gry jest całkowicie otwarty) w celu poszukiwaniu wskazówek pozwalających na wyjaśnienie wspomnianego zdarzenia. Na uwagę zasługuje również bardzo klimatyczna oprawa wizualna generowana przez silnik Unreal Engine 4.

Produkcja oryginalnie została wydana na PC, gdzie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem graczy i mediów, zdobywając także wysokie noty w recenzjach. Dlatego też z czasem IMGN.PRO zdecydowało się udostępnić grę Kholat również na PlayStation 4.

system operacyjny Windows 7 32 bit, procesor Intel Core i3, 4 GB RAM, karta graficzna GeForce GTX 470, 5 GB wolnego miejsca na HDD