Into the Breach

Producent: Subset Games Wydawca: Brak Premiera: 27.2.2018 Gatunek: strategia Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Into the Breach (edycja premierowa)

Into the Breach to minimalistyczna strategia turowa autorstwa niezależnego studia Subset Games, które wcześniej przygotowało wielokrotnie nagradzaną produkcję zatytułowaną FTL: Faster Than Light. Gra została wydana na PC.


Akcja Into the Breach toczy się w przyszłości. Cywilizacja ludzi chyli się ku upadkowi, a mieszkańcy naszej planety muszą zmagać się z tajemniczymi istotami kryjącymi się pod skorupą Ziemi. Gracze sterują potężnymi mechami, by odeprzeć zagrożenie, przy okazji dowiadując się więcej na temat inwazji obcych. Fabuła przedstawiana jest między innymi za pośrednictwem dialogów.


W poszczególnych bitwach trafiamy na niewielkie, dwuwymiarowe plansze, które podzielono na kwadratowe pola, a nasze zadanie skupia się na obronie miast przed najeźdźcami. Rozprawienie się z intruzami wydaje się stosunkowo proste, biorąc pod uwagę nieskomplikowaną mechanikę zabawy, lecz w istocie gra należy do tych z serii "easy to learn, hard to master". Opanowanie podstawowych założeń nie zajmuje więcej niż kilkadziesiąt sekund, ale chcąc poradzić sobie z trudniejszymi misjami trzeba wykazać się nie lada zdolnościami.


Into the Breach skutecznie zachęca do wielokrotnej rozgrywki ze względu na obecny mechanizm losowo generowanych wyzwań. Dzięki niemu każda potyczka różni się od poprzedniej i wymaga stosowania innej taktyki.