GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

Producent: Guerrilla Games

Wydawca: Brak

Premiera: 06.12.2017

Gatunek: akcja

Wersja językowa: PL/EN

Horizon Zero Dawn to połączenie RPG, przygodowych gier akcji i trzecioosobowej strzelanki. Przenosimy się w przyszłość, tysiąc lat naprzód, do świata, którym rządzą przypominające zwierzęta maszyny. Za produkcję odpowiada Guerilla Games (studio znane jako twórcy serii Killzone), zaś wydawcą jest Sony Computer Entertainment. Gra jest ekskluzywnym tytułem na PlayStation 4.

W Horizon Zero Dawn trafiamy do post-apokaliptycznego świata, w którym na ruinach cywilizacji ponownie rozkwita dzika przyroda. Jednakże nie wszystko zostało ponownie zagarnięte przez naturę - świat przemierzają mechaniczne zwierzęta przypominające dinozaury. Nieliczni ludzie, którzy zdołali przetrwać, tworzą przypominające plemiona społeczności. Główną bohaterką jest Aloy, młoda łuczniczka i łowczyni, która poluje na roboty, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o dawnej cywilizacji i własnym przeznaczeniu.

W wyposażeniu Aloy znajduje się nie tylko futurystyczny łuk, ale też szereg innych broni i gadżetów, które przydają się podczas walki z gigantycznymi, mechanicznymi stworzeniami: pułapki, materiały wybuchowe czy broń do walki wręcz. Dziewczyna może walczyć otwarcie, może też się podkradać bądź ukrywać, jeśli niebezpieczeństwo jest zbyt duże. Poznanie słabych punktów przeciwników i wiedza o ich zachowaniu może zapewnić jej przewagę. Ze zniszczonych maszyn można pozyskać materiały i części, które przydadzą się podczas wytwarzania nowych zbroi i broni.

Gra oferuje otwarty świat, który można swobodnie eksplorować w przerwie między wykonywaniem kolejnych misji. Twórcy zadbali o cykl dnia i nocy oraz zmienne warunki pogodowe, a także o to, by podczas wędrówki gracze nie musieli oczekiwać na załadowanie kolejnych lokacji.

konsola PlayStation 4, dostęp do funkcji sieciowych wymaga połączenia z internetem, do rozgrywki sieciowej konieczne jest wykupienie abonamentu PlayStation Plus