Hitman

Producent: IO Interactive Wydawca: Brak Premiera: 11.3.2016 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL/EN, B/D, PL KINOWA, EN Wydania tej gry: Hitman (edycja premierowa), Hitman - wersja cyfrowa (edycja premierowa), HITMAN: Kompletny pierwszy sezon (edycja premierowa)

Hitman to gra akcji na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz PC. Głównym bohaterem jest Agent 47, łysy zabójca z kodem kreskowym na karku, który wykonuje szereg niebezpiecznych misji, polegających na likwidowaniu wskazanych celów.


Scenarzyści nowego Hitmana proponują zupełnie nową opowieść, którą poznajemy, eksplorując wielki, otwarty świat i wykonując zadania. Oznacza to, że znajomość wcześniejszych gier z tej serii nie jest wymagana. Co ciekawe, tym razem postawiono nacisk na nieliniowy charakter rozgrywki – sami przyjmujemy zlecenia od postaci niezależnych spotkanych w kolejnych lokacjach. Możemy zadecydować, czy wykonamy je bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń, czy też będziemy strzelać do wszystkich przeciwników, którzy staną nam na drodze.


Hitman nie jest zamkniętą całością. Autorzy skupili się na tym, by w dniu premiery udostępnić rozbudowaną produkcję, a z czasem wzbogacać jej zawartość (nowe misje i nowe lokacje). Mimo takiego podejścia do sprawy, nie zdecydowali się na udostępnienie możliwości zakupu przepustki sezonowej; nie planują również wprowadzenia płatnych DLC czy też mikrotransakcji. Podsumowując, wszystkie rozszerzenia będą wydawane bezpłatnie.


Dzięki zastosowaniu technologii Glacier 2, która na potrzeby nowego Hitmana została odpowiednio rozbudowana, opisywana produkcja może pochwalić się wysokiej jakości oprawą graficzną.

Hitman