Heroes of the Storm

Producent: Blizzard Entertainment Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 2.6.2015 Gatunek: strategia Wersja językowa: PL Wydania tej gry: Heroes of the Storm (edycja premierowa), Heroes of the Storm - Pakiet Startowy (edycja premierowa)

Heroes of the Storm to gra akcji free-to-play (darmowa z mikropłatnościami), w której spotykają się bohaterowie wykreowani przez firmę Blizzard Entertainment na potrzeby Starcrafta, Warcrafta oraz Diablo. Celem twórców było stworzenie produkcji, która oferuje kilkunastominutowe potyczki rozgrywane wspólnie z innymi graczami na wielu zróżnicowanych mapach.


Heroes of the Storm przenosi nas do fantastycznego świata Nexus. Każdy gracz biorący udział w bitwie kieruje jednym z ikonicznych bohaterów. Możemy wcielić się zarówno w Diablo, Arthasa, Tyraela, Jim Raynora oraz wiele innych znanych postaci. Twórcy przygotowali cztery klasy postaci: zabójca, wsparcie, wojownik oraz specjaliści – każda z nich ma inne obowiązki podczas walki i posiada unikatowe zdolności.


Heroes of the Storm to przede wszystkim walka. Od początku rozgrywki dysponujemy wszystkimi zdolnościami, dzięki czemu możemy skupić się na przeprowadzaniu starć z przeciwnikami, które w dużej mierze polegają na wykonywaniu określonych zadań na danej mapie, takich jak obrona bazy czy zniszczenie jednostek wroga. Wraz z postępami w rozgrywce awansujemy swoją drużynę na wyższe poziomy.


Heroes of the Storm pod wieloma względami przypomina gry z gatunku MOBA (Massive Online Battle Arena), takie jak League of Legends i Dota 2. Opisywana produkcja adresowana jest zarówno do weteranów, jak i nowicjuszy – cechuje ją nieskomplikowany system sterowania oraz prostota rozgrywki. Aby jednak opanować mechanikę i stać się mistrzem, trzeba poświęcić sporo czasu.

Heroes of the Storm