H1Z1

Producent: Daybreak Game Company Wydawca: Brak Premiera: 2015 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: H1Z1 (edycja premierowa)

H1Z1 to MMO w otwartym świecie, autorstwa studia Daybreak Games. W grze trafiamy do świata, w którym ludzie zostali zarażeni wirusem H1Z1 i zamienili się w krwiożercze zombie.


Jako ocaleni, w H1Z1 musimy walczyć o przetrwanie, wykorzystując wszelkie możliwe środki. Możemy pojedynkować się za pomocą pięści, topora albo broni palnej, jednak huk strzałów przyciąga uwagę zainfekowanych niczym dzwonek na obiad. W odpieraniu ataków zombie mogą pomóc nam inni gracze, ale musimy uważać na to, z kim się sprzymierzamy - inni ocaleni mogą być naszymi sprzymierzeńcami, rywalami, albo tylko udawać sojuszników, by niespodziewanie zaatakować. Obecność innych graczy może też ściągnąć nam na głowę poważne kłopoty, jeśli w okolicy pojawi się olbrzymia liczba zombie. Walki mogą zostać utrudnione przez zapadające ciemności albo zmienne warunki pogodowe.


W grze można zdobyć broń z zabitych przeciwników, znaleźć ją lub wytworzyć ze zgromadzonych materiałów. System rzemiosła pozwala na tworzenie pułapek na zwierzęta, zbiorników na wodę, narzędzi, materiałów wybuchowych i wielu innych przedmiotów, dzięki którym uda się nam przeżyć nieco dłużej. H1Z1 pozwala także korzystać z pojazdów i rozjeżdżać przeciwników albo przewieźć grupę osób, jednakże choć dają one przewagę, wymagają napraw.


Przeżycie mogą ułatwić również bazy. Od graczy zależy, czy wybudują szopy, miasteczka czy wielkie posiadłości, w których można się zabarykadować i odpierać ataki zombie i wrogich graczy, ale jeśli zginiemy, możemy stracić wszystko.

H1Z1