GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Graveyard Keeper

Graveyard Keeper

Producent: Lazy Bear Games

Wydawca: Brak

Premiera: 15.08.2018

Gatunek: RPG

Wersja językowa: angielska

Graveyard Keeper to cRPG, który na dobrą sprawę mógłby być strategią ekonomiczną, bo zadaniem gracza jest wybudowanie średniowiecznego cmentarza, a następnie zarządzanie nim.

Warto wspomnieć, że za opracowanie Graveyard Keeper odpowiadają autorzy Punch Club z niezależnego studia Lazy Bear Games. Grzebanie zmarłych nie będzie naszym jedynym obowiązkiem, gdyż w toku rozgrywki postaramy się obniżyć koszty utrzymania, a nawet zarobić więcej pieniędzy w nietypowy sposób. Gra umożliwi nam bowiem sprzedawanie organów ze zmarłych ciał, a także wykorzystanie znajdującego się w nich mięsa do produkcji fastfoodów. Nic jednak nie stanie na przeszkodzie, by zastąpić je wysokiej jakości produktem, co jednak będzie wiązało się z wydatkami.

Akcja Graveyard Keeper toczy się w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez rozmaite potwory, które spotkamy, eksplorując mroczne podziemia. Odwiedzimy je, by zdobyć rozmaite przedmioty. Część z nich może okazać się przydatna, inne natomiast zrobią więcej szkody niż pożytku (możliwe, że niechcący otrujemy nimi mieszkańców wioski).

system operacyjny Windows 7, procesor 1,2 GHz, 4 GB RAM, DirectX 9.0