Gothic

Producent: JoWooD

Wydawca: CD Projekt/CDP.pl

Premiera: 22.04.2016

Gatunek: akcja RPG fantasy

Wersja językowa: PL,

Gothic to RPG akcji stworzony przez utalentowane studio Piranha Bytes. Głównym bohaterem produkcji jest były skazaniec, Bezimienny. Protagonista, na zlecenie króla Innosa, ma zaprowadzić porządek na wyspie Khorinis w krainie Myrtana, która znajduje się pod magiczną kopułą skrywającą w sobie tajemniczą złą siłę.

Wcielając się Bezimiennego i wybierając jedną z dostępnych klas postaci, takich jak wojownik, mag, złodziej bądź mnich, bierzemy udział w ogromnej przygodzie, podczas której przemierzymy niezwykle rozbudowany świat o powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych i spotkamy ponad 250 zróżnicowanych bohaterów niezależnych, charakteryzujących się unikatową mimiką twarzy i zachowaniem.

Podczas rozgrywki w Gothic zaobserwujemy zmieniające się pory dnia i warunki atmosferyczne, odwiedzając rozmaite lokacje – między innymi miasta, lasy, podziemia i wiele innych. Świat tętni własnym życiem, a my jesteśmy jedynie jego cząstką, obserwując codziennie, rutynowe czynności mieszkańców, i zajmując się swoimi zadaniami.

Pentium 300 MHz, 128 MB RAM, akcelerator 3D, CD-ROM x8, Windows 95/98/2000/Me, karta dźwiękowa.