God of War

Producent: Sony Wydawca: Sony Computer Entertainment Premiera: 15.6.2017 Gatunek: przygodowa, akcja Wersja językowa: B/D Wydania tej gry: God of War (edycja premierowa)

God of War to pierwsza odsłona kultowego cyklu od podstaw stworzona z myślą o konsoli PlayStation 4. Brak numerka w tytule oznacza, że autorzy zdecydowali się na restart marki i wprowadzenie licznych zmian w rozgrywce.


Najważniejsza nowością w stosunku do poprzednich części serii God of War jest tempo akcji. Zamiast dynamicznego slashera, w którym pokonujemy hordy napotkanych przeciwników, tym razem także walczymy z przeciwnikami, ale jest ich znacznie mniej niż wcześniej. Dodatkowo twórcy zmienili perspektywę, z której obserwujemy wydarzenia – kamera zawieszona jest za plecami Kratosa tak, jak w tradycyjnych przygodówkach akcji.


Pomimo zmian w rozgrywce ciągłość fabuły została zachowana - God of War przedstawia wydarzenia, których akcja toczy się wiele lat po fabule ukazanej w God of War III i bazuje na mitologii nordyckiej. Przez znaczną część zabawy kierujemy ikonicznym wojownikiem, Kratosem, ale nie brakuje także momentów, podczas których wcielamy się w inną postać.


God of War to również znaczny skok w zakresie jakości oprawy wizualnej. Możliwości oferowane przez konsolę PlayStation 4 umożliwiły autorom stworzenie bogatych w detale lokacji i zaawansowanych modeli postaci, dzięki czemu mamy do czynienia z najładniejszą odsłoną cyklu.