Getting Over It with Bennett Foddy

Producent: Bennett Foddy Wydawca: Brak Premiera: 6.12.2017 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Getting Over It with Bennett Foddy (edycja premierowa)

Getting Over It with Bennett Foddy to intrygująca gra niezależna, której twórca informuje, że przygotował ją, by zadać ból konkretnej grupie ludzi.


W istocie mamy tutaj do czynienia z pewnego rodzaju platformówką, bo nasze zadanie polega na dostaniu się na pewną górę. Czynimy to jednak wyłącznie za pomocą młotka i garnka, czyli narzędzi, którymi dysponuje kierowana przez nas postać. Getting Over It with Bennett Foddy charakteryzuje się nie tylko ciekawym pomysłem, ale także wysokim poziomem trudności. Już pokonanie wstępnych etapów może okazać się wyzwaniem, a z czasem wcale nie jest lepiej – gra staje się jeszcze bardziej wymagająca.


Getting Over It with Bennett Foddy można ukończyć w 2-5 godzin w zależności od tego, ile czasu będziemy potrzebowali na wielokrotne powtarzanie tych samych poziomów. Utrata progresu jest tutaj bowiem na porządku dziennym i trzeba mieć na uwadze, że gra wymaga nie lada cierpliwości, jednocześnie frustrując i sprawiając radość z pokonywania licznych przeszkód.