Frostpunk

Producent: 11bit Studios Wydawca: Brak Premiera: 24.4.2018 Gatunek: symulacja, strategia Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Frostpunk (edycja premierowa), Frostpunk - Edycja Wiktoriańska (edycja premierowa), Frostpunk - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Frostpunk to połączenie strategii czasu rzeczywistego i survivalu. Gra została stworzona przez polską firmę 11bit studios, która została wielokrotnie doceniona za swoje poprzednie dzieła, w tym przede wszystkim This War of Mine oraz serię Anomaly.


Mróz, wszędzie mroź... Ujemna temperatura sprawia, że ludzie, którymi dowodzimy w grze Frostpunktoczą paniczną walkę o przetrwanie. Musimy zapewnić im środki niezbędne do utrzymania się przy życiu, a jednocześnie zadbać o to, by nie zamarzli.


Trudne wybory moralne są tutaj na porządku dziennym, bo od naszych poczynań zależy to, jak potoczy się fabuła. Autorzy nie ograniczają nas jednak do możliwości poznania losów poszczególnych osób, którymi się zajmujemy, ale pozwalają także na poznanie historii otaczającego nas świata.


Frostpunk daje graczom mnóstwo swobody w zakresie wykonywania kolejnych działań poprzez udostępnienie licznych narzędzi, dlatego też wyłącznie od naszych decyzji zależy, w jaki sposób potoczy się akcja i czy chorzy oraz ranni zdołają wyzdrowieć, czy też dokonają żywota.

Frostpunk