Fortnite

Producent: Epic Games

Wydawca: Techland

Premiera: 21.07.2017

Gatunek: akcja, strzelanka

Wersja językowa: polskie napisy, w całości po polsku

Fortnite to trzecioosobowa gra akcji wykorzystująca model biznesowy free-to-play. Produkcję zawdzięczamy studiu Epic Games (serie Gears of War czy Unreal Tournament), które przygotowało swoje dzieło w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Autorzy gry Fortnite proponują ciekawe połączenie rozbudowanego wątku fabularnego i rozgrywki sieciowej w trybie kooperacji z losowo generowanymi, nieliniowymi zadaniami. Po niespodziewanej burzy doszło do niemal całkowitego wyginięcia gatunku ludzkiego. Jedyni ocaleni starają się walczyć z hordami potworów, które przybyły z kosmosu, by przejąć kontrolę nad naszą planetą. Muszą również starać się zapobiec kolejnym atakom poprzez zamknięcie specjalnych portali, z których wydostają się kolejni przeciwnicy, a także budować ogromne fortece, by przetrwać natarcie obcych.

Fortnite oferuje kilka klas postaci do wyboru i zmusza do współpracy między graczami w celu odpowiedniego wykorzystania zdolności poszczególnych bohaterów. Możemy wcielić się między innymi w konstruktora i stawiać kolejne budynki, ninję specjalizującego się w atakach za pomocą katany czy też żołnierza walczącego przy użyciu broni palnej. Wraz z postępami w kampanii odblokowujemy nowe talenty, a ponadto istnieje opcja tworzenia nowych rodzajów broni dzięki zebranym surowcom.

konsola PlayStation 4, dostęp do funkcji sieciowych wymaga połączenia z internetem, do rozgrywki sieciowej konieczne jest wykupienie abonamentu PlayStation Plus