For Honor

Producent: Ubisoft Wydawca: Ubisoft Premiera: 14.2.2017 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: For Honor (edycja premierowa), For Honor - Złota Edycja - wersja cyfrowa (edycja premierowa), For Honor - Złota Edycja (edycja premierowa), For Honor - wersja cyfrowa (edycja premierowa), For Honor - Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa), For Honor - Deluxe Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), For Honor - Starter Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

For Honor pozwala poczuć się jak prawdziwy, średniowieczny wojownik - gracze mogą stanąć po stronie samurajów, rycerzy lub wikingów, by walczyć na śmierć i życie na polach bitwy za pomocą mieczy i tarcz. Za produkcję odpowiada firma Ubisoft.


Choć rycerze, samuraje i wikingowie nigdy w rzeczywistości nie spotkali się na polu bitwy, w For Honor możemy wziąć udział w walkach między tymi trzema stronnictwami. W świat gry wprowadza nas kampania single-player, ale esencją gry jest tryb wieloosobowy. Gracze należą do elity armii i to od ich taktycznych decyzji zależy, czy uda się utorować drogę pozostałym wojownikom i osiągnąć zwycięstwo. Równie ważna jest też umiejętność walki za pomocą miecza i tarczy.


W grze możemy swobodnie poruszać się po polu bitwy i atakować, bądź też przełączyć się w tryb pojedynku po skupieniu na wybranym przeciwniku. W tym trybie możemy blokować ciosy wrogów, pod warunkiem, że zasłonimy się z właściwej strony, ale jeśli się nie uda, a oponent wykona silny atak, możemy zostać szybko pokonani. Musimy zatem bacznie obserwować ruchy wroga i starać się przewidzieć, co zrobi. Jeśli przeciwnik doskonale się zasłania, możemy wytrącić go z równowagi i stworzyć sobie okazję do ataku. Warto też pamiętać, że jeśli wróg chce przebić naszą obronę, jest podatny na atak.


Twórcy określają For Honor "strzelanką, w której walczy się mieczem". W grze nie możemy zestrzeliwać przeciwników ani szukać osłon, ale wykorzystano kilka rozwiązań typowych dla tego gatunku, takich jak możliwość wezwania wsparcia po zabiciu kilku przeciwników z rzędu (katapulty, deszczu strzał) czy otrzymania premii do wytrzymałości bądź zwiększenia ataku sojuszników. Również system dołączania do drużyn i rozgrywania kolejnych potyczek jest wzorowany na strzelaninach, w których po każdej sesji możemy zacząć zabawę ponownie, na nowej mapie, w nowej drużynie.

For Honor