For Honor

Producent: Ubisoft

Wydawca: Ubisoft

Premiera: 14.02.2017

Gatunek: akcja

Wersja językowa: PL KINOWA

For Honor to gra, w której gracze przenoszą się na średniowieczne pola bitew, by walczyć o dominację, stając po wybranej stronie konfliktu. Aby zwyciężyć, muszą myśleć taktycznie i wprawnie posługiwać się mieczem. Za produkcję odpowiada firma Ubisoft.

Gra oferuje zarówno kampanię single-player, jak i tryb wieloosobowy. W For Honor na polu bitwy zderzają się trzy kultury - uzbrojeni rycerze, wikingowie i samuraje, frakcje, które w rzeczywistości nigdy nie skrzyżowały mieczy. Naszym zadaniem jest przedrzeć się przez piechotę i łuczników przeciwnika, otwierać drogę dla pozostałych wojaków i w ten sposób zapewniać przewagę własnemu stronnictwu. Musimy decydować, o jaki teren walczymy, i starać się przeżyć podczas pojedynków z najlepszymi wojownikami wroga, którzy - podobnie jak my - należą do elity w armii.

W grze wykorzystano system walki zwany Art of Battle. Możemy przełączać się między swobodnym poruszaniem się a skupieniem na przeciwniku. Po wejściu w tryb walki gracze mogą blokować ataki wroga - przykładowo, trzymając miecz bądź tarczę z lewej strony, automatycznie zablokują cios z lewej, ale nie zdołają się obronić przed uderzeniem z prawej lub z góry. Silny atak pozwala szybko wykończyć oponenta, który nie zdoła się zasłonić. Obronę można przełamać, wytrącając przeciwnika z równowagi, a następnie szybko zaatakować, wykorzystując moment, kiedy nic nie może zrobić. Z kolei próba przerwania obrony sprawia, że jesteśmy odsłonięci i podatni na ataki. Kluczem do sukcesu jest baczne obserwowanie wroga - tak, jak w prawdziwej walce.

Jeśli uda się im pokonać pewną liczbę przeciwników z rzędu, możemy wezwać wsparcie - np. atak z katapulty albo deszcz strzał, otrzymać premię do wytrzymałości albo zwiększyć atak pobliskich sojuszników.

W grze wykorzystano kilka rozwiązań znanych głównie ze strzelanek - gracze szukają drużyny, dołączają do zespołu i razem starają się zwyciężyć na polu bitwy, po czym zmienia się mapa, trafiają do nowej drużyny i mogą zacząć wszystko od początku.

system operacyjny Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i3-550 lub AMD Phenom II X4 955 lub odpowiednik, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 660/GTX750ti/GTX950/GTX1050 z 2 GB VRAM lub AMD Radeon HD6970/HD7870/R9 270/R9 370/RX460 z 2 GB VRAM, szerokopasmowe połączenie z internetem, 40 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX z najnowszymi sterownikami, dodatkowe uwagi: mysz i klawiatura są obsługiwane