Football Manager 2019

Producent: Sports Interactive Wydawca: Cenega Poland Premiera: 2.11.2018 Gatunek: sport, strategia, symulacja Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Football Manager 2019 (edycja premierowa)

Football Manager 2019 to kolejna odsłona popularnej serii menadżerów piłkarskich. Za opracowanie nowej części odpowiadają autorzy poprzedniczek, czyli Sports Interactive. Gra ukazała się na PC dzięki firmie SEGA.


Gracze otrzymują do dyspozycji obszerną bazę danych, która zawiera aż 500 tysięcy zawodników i 2500 klubów z 50 największych krajów piłkarskich. Przed rozpoczęciem zabawy mogą wybrać drużynę, jaką będą kierować w trakcie rozgrywki, lub zacząć karierę jako bezrobotny menadżer i czekać na oferty pracy.


Do obowiązków trenera w Football Manager 2019 należy zarówno opracowywanie taktyki, jak również przeprowadzanie transferów, szlifowanie umiejętności swoich piłkarzy, kontaktowanie się z mediami i nie tylko. Część zadań można oczywiście powierzyć asystentom, by samemu móc skupić się na kluczowych elementach.


Football Manager 2019 zawiera w pełni trójwymiarowy silnik meczowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by obserwować poczynania swoich zawodników z perspektywy klasycznego 2D lub innych kamer.