Final Fantasy XV

Producent: Square Enix Wydawca: Cenega Poland Premiera: 2018 Gatunek: RPG Wersja językowa: EN, B/D Wydania tej gry: Final Fantasy XV Windows Edition (edycja premierowa)

Final Fantasy XV Windows Edition to specjalna wersja gry dla posiadaczy komputerów osobistych z systemem operacyjnym Windows. Wspiera obraz w wysokiej rozdzielczości i jest zgodna z natywnym 4K (3840 na 2160 pikseli), a także obsługuje HDR 10. Zaawansowane opcje graficzne pozwalają na dostosowanie rozdzielczości obrazu nawet do 8K.Mamy tutaj do czynienia z przedstawicielem gatunku RPG, którego akcja rozgrywa się w krainie Eos doskonale znanej miłośnikom cyklu Final Fantasy. Kampania fabularna ukazuje postać syna władcy królestwa Lucius, czyli księcia Noctisa, który musi zmierzyć się z imperialna armią Niflheimu, by przywrócić dawny porządek na rodzinnych ziemiach. Celem wyprawy głównego bohatera będzie także chęć odzyskania kryształu pozwalającego Luciusowi na korzystanie z licznych udogodnień.Final Fantasy XV oferuje możliwość przeprowadzania taktycznych starć w czasie rzeczywistym za sprawą rozbudowanego systemu walki. Wielokrotnie kluczem do sukcesu okazuje się umiejętne planowanie kolejnych działań i odpowiednie wykorzystywanie zdolności. Warto dodać, że gracze bezpośrednio kierują jedynie Noctisem, a jego kompani bazują na zdefiniowanych uprzednio schematach zachowań.Za sprawą Final Fantasy XV trafimy między innymi do wielkich miast, odwiedzimy mroczne jaskinie czy też pozostałe lokacje, do których dotrzemy pieszo, samochodem lub na grzbiecie chocobo. Wykonując misje fabularne oraz zadania poboczne zrobimy użytek z broni białej oraz palnej – w naszym ekwipunku pojawią się chociażby miecze czy topory, a oprócz będziemy mogli skorzystać także z rozmaitych czarów.

Final Fantasy XV

Kingdom Hearts 3 to pieśń przyszłości

Piotr Bajda
4

Square Enix wytoczyło na tegorocznym E3 potężne działa. Final Fantasy XV oszałamiało dynamiką i rozruszaniem formuły serii (co oczywiście nie podoba się wszystkim - ot, cena postępu), Kingdom Hearts III z kolei zrobiło to, co seria robi najlepiej - zaszkliło oczy fanów, wywołując gromkie "awwwww". Na powrót Sory i disneyowskiej ferajny sobie jednak poczekamy.

E3 2013: Final Fantasy Versus XIII zapowiedziane jako Final Fantasy XV. PS4 dostanie też dwie inne gry Square Enix

Patryk Purczyński
17

Swoje pięć minut na konferencji Sony miało Square Enix. Właściciele PS4 sporo na tym skorzystają, zwłaszcza, jeśli są miłośnikami serii Final Fantasy.