FIFA 19

Producent: EA Sports

Wydawca: Electronic Arts Polska

Premiera: 28.09.2018

Gatunek: sport

Wersja językowa: w całości po polsku

PEGI: Od 3 lat

FIFA 19 to najnowsza część serii gier sportowych traktujących o piłce nożnej. Za opracowanie tytułu ponownie odpowiada studio EA Sports, a wydaniem zajęła się firma Electronic Arts.

Dotychczas rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy były atrakcją gier tworzonych przez konkurencję, ale wraz z nadejściem FIFA 19 wspomniane tryby zabawy pojawiły się w opisywanej produkcji. To nie koniec nowości, bo autorzy wprowadzili także dodatkowe opcje w szybkim meczu, który możemy rozegrać w kilku niedostępnych wcześniej wariantach, takich jak np. survival (po zdobyciu gola trafimy jednego z piłkarzy) czy też na zmienionych zasadach (liczą się wyłącznie bramki strzelone głową). Oprócz tego FIFA 19 zawiera doskonale znane tryby, w tym karierę, sezony online czy FIFA Ultimate Team.

FIFA 19 oferuje nowy system oddawania strzałów. Wciskając odpowiedni przycisk dwukrotnie mamy większe szanse na umieszczenie piłki w siatce pod warunkiem, że dokonamy tego w odpowiednim momencie. Poza tym w samej mechanice rozgrywki doczekaliśmy się większych opcji taktycznych (specjalny pasek określa zawodnika wywierającego pressing na rywalu, a my sami możemy wskazać obrońcom strefy krycia) i zmodyfikowanego systemu przyjmowania futbolówki, nad którą mamy jeszcze większa kontrolę.

FIFA 19 to również trzeci i ostatni rozdział Drogi do sławy, czyli fabularnego trybu zabawy, gdzie śledzimy losy Alexa Huntera. Tym razem fikcyjny piłkarz dołącza do zespołu Realu Madryt, którego celem jest między innymi zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Poza Aleksem otrzymujemy także dwie inne grywalne postacie, w tym Kim Hunter, czyli siostrę naszego bohatera.

konsola PlayStation 4, dostęp do funkcji sieciowych wymaga połączenia z internetem, do rozgrywki sieciowej konieczne jest wykupienie abonamentu PlayStation Plus