GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER FIFA 19 (Switch)

FIFA 19 (Switch)

Producent: EA Sports

Wydawca: Electronic Arts Polska

Premiera: 28.09.2018

Gatunek: sport

Wersja językowa: PL

FIFA 19 jest kolejną grą piłkarską należącą do bestsellerowej serii firmy Electronic Arts. Tym razem produkcja studia EA Sports ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch.

FIFA 19 zapewnia wiele godzin emocjonującej rozgrywki w trybach dla jednego i wielu graczy. Ponownie otrzymujemy rozbudowaną karierę, sezony online, FIFA Ultimate Team oraz niedostępne wcześniej opcje zabawy. Opisywana produkcja zawiera bowiem w pełni licencjonowane turnieje Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a także wiele atrakcji w trybie szybkiego meczu. Spotkania towarzyskie można rozegrać w wariancie survivalowym (zdobycie gola oznacza utratę piłkarza) lub na niecodziennych zasadach (liczą się jedynie bramki strzelone głową).

Nowy system w FIFA 19 sprawia, że warto wcisnąć przycisk strzału dwukrotnie w odpowiednim odstępie czasu, dzięki czemu zwiększmy szanse na umieszczenie piłki w siatce. To nie jedyna nowość w mechanice rozgrywki, gdyż autorzy dali graczom większą kontrolę nad futbolówką w trakcie jej przyjęcia, a także dodali niedostępne wcześniej opcje taktyczne. Specjalny znacznik wskazuje zawodnika, który będzie wywierał pressing, a my możemy ponadto wskazać obrońcom strefy do krycia piłkarzy drużyny przeciwnej.

FIFA 19 to również ostatni rozdział trybu fabularnego Droga do sławy, którego głównym bohaterem jest fikcyjny piłkarz, Alex Hunter. Nie jest on jednak jedyną grywalną postacią, gdyż w toku rozgrywki pokierujemy także jego siostrą, Kim Hunter, a także znajomym, Dannym Williamsem.

konsola PlayStation 4, dostęp do funkcji sieciowych wymaga połączenia z internetem, do rozgrywki sieciowej konieczne jest wykupienie abonamentu PlayStation Plus