FIFA 12

Producent: EA Sports Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: 30.9.2011 Gatunek: sport Wersja językowa: PL, EN, PL KINOWA Wydania tej gry: FIFA 12 (edycja premierowa), FIFA 12 (EA Games Classics)

Uwaga! W dniu 28 lutego 2014 roku serwery gry FIFA 12 zostaną wyłączone. Oznacza to, że po tym terminie tryb rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem internetu będzie niedostępny. Jeśli posiadasz kredyty w trybie FIFA Ultimate Team w FIFA 12, których zamierzasz użyć, pamiętaj by zrobić to przed 28 lutego 2014 roku!

FIFA 12 to kolejna odsłona cyklu gier traktujących o grze w piłkę nożną. Gra zawiera zupełnie nowy silnik fizyczny, Impact Engine, dzięki któremu system kolizji między zawodnikami jest znacznie bardziej realistyczny niż w poprzednich odsłonach cyklu. Wcześniej po zderzeniu piłkarzy oglądaliśmy jedną z wielu dostępnych animacji – teraz natomiast wszystko jest liczone w czasie rzeczywistym, więc zderzenia między kopaczami do złudzenia przypominają te, które znamy z prawdziwych spotkań.


FIFA 12 to również precyzyjny drybling. Gracz ma większą swobodę w kontrolowaniu piłki, co pozwala mu na wykazanie się większą kreatywnością podczas konstruowania akcji i kontrolowania tempa gry. Z kolei system taktyki defensywnej wymaga znacznie większego zaangażowania – EA Sports wyeliminowało możliwość ciągłego naciskania jednego przycisku i wzywania pomocy kolegi z drużyny w celu odebrania futbolówki napastnikowi. Teraz musimy dbać o odpowiednią odległość między obrońcą a napastnikiem i wyczuć odpowiedni moment, w którym będziemy mogli odebrać piłkę.


FIFA 12 zawiera także zmodyfikowany system kontuzji i wytrzymałości zawodników. Ciągłe wciskanie przycisku sprintu na nic się zda, gdyż po kilku przebiegnięciu długości boiska nasz piłkarz będzie wyczerpany i konieczne będzie przeprowadzenie zmiany. Kontuzję można odnieść w wyniku starcia z innym piłkarzem lub także w wielu innych sytuacjach bez posiadania piłki.


Zmiany w FIFA 12 dosięgły wiele innych elementów rozgrywki – ulepszono sztuczną inteligencję komputerowych oponentów oraz członków naszej drużyny, zadbano o modyfikację interfejsu użytkownika, by był on bardziej funkcjonalny i przejrzysty. Na uwagę zasługują zmiany w sferze graficznej – ta przeszła gruntowne odświeżenie. Zadbano o lepsze oświetlenie spotkań, skanowanie piłkarzy w 3D, jak również dodano nową kamerę umieszczoną tuż przy murawie. Dzięki tym zabiegom mecze prezentują się znacznie bardziej autentycznie.

FIFA 12

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii – Modern Warfare 3 liderem, Władca Pierścieni: Wojna na Północy i Rayman Origins poniżej oczekiwań

Adam Berlik
8

Call of Duty: Modern Warfare 3 nadal rządzi na Wyspach Brytyjskich, co nie powinno być wielkim zaskoczeniem, a drugi jest Assassin's Creed Revelations. Podium tym razem zamyka Saints Row: The Third, który wymienił się pozycjami z The Elder Scrolls V: Skyrim.

Artykuł: 10 rzeczy, ktore najbardziej zszokowały mnie w FIFA 12

gram.pl
19

Po rozegraniu kilkudziesięciu meczów w FIFA 12 można stwierdzić, że gra znacząco różni się od FIFA 11 pod niemal każdym względem, mimo iż na pierwszy rzut oka wygląda, jak jej kalka. Gameplay został całkowicie przebudowany, więc mamy do czynienia z rewolucją.

Artykuł: FIFA 12 - recenzja

gram.pl
41

Do niedawna myślałem, że FIFA 11 była prawie idealna. Myliłem się – dwunastka jest o wiele, wiele lepsza. FIFA jest wzorem tego jak seria tytułów, z odsłony na odsłonę, powinna się rozwijać.