Eventide: Słowiańska Baśń

Producent: The House of Fables Wydawca: Brak Premiera: 19.11.2015 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Eventide: Słowiańska Baśń (edycja premierowa)

Eventide: Słowiańska Baśń to gra przygodowa z intrygującą fabułą. Podobnie, jak inne gry wydawane przez Artifex Mundi, skierowana jest do niedzielnych graczy i oferuje liczne uproszczenia w mechanice rozgrywki (wskazówki i możliwość pomijania trudniejszych zagadek).


Akcja gry Eventide: Słowiańska Baśń toczy się w świecie słowiańskich mitów, gdzie musimy powstrzymać Boruty'ego nim będzie za późno. Najpierw jednak trzeba zrobić wszystko, by odnaleźć magiczną roślinę, ocalić istoty z zaczarowanego parku i dowiedzieć się, co knuje główny antagonista. Okazuje się, że zamierza przejąć kontrolę nad światem!


Wcielamy się w słynną botaniczkę, odpowiadającą na dramatyczny apel swojej babci, kustoszki skansenu. Początkowe zadanie, polegające na znalezieniu cennej rośliny, przeradza się w straszną misję, która wymaga uratowania babci. Starsza pani została porwana przez tajemniczego łotra, Borutę. Aby ją odzyskać, protagonistka musi poprosić o pomoc słowiańskie stwory!


Eventide: Słowiańska Baśń zawiera 38 zróżnicowanych i kolorowych lokacji, 43 łamigłówki i sceny z ukrytymi obiektami, a także 25 osiągnięć do odblokowania.