GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Europa Universalis IV: Catholic Majors Unit Pack - DLC

Europa Universalis IV: Catholic Majors Unit Pack - DLC

Producent: Paradox Interactive

Wydawca: Brak

Premiera: 13.08.2013

Gatunek: strategia

Wersja językowa: EN

Uwaga! Dodatek do działania wymaga posiadania zainstalowanej podstawowej wersji gry Europa Universalis IV!

The Cossacks to szóste, duże rozszerzenie do Europa Universalis IV, skupiające się na Europie Wschodniej, zamieszkanej przez hordy napadające i łupiące sąsiadów. Przeprowadzanie regularnych ataków na pobliskie tereny zapewnia lojalność poddanych. W ten sposób możesz także zdobywać coraz większą potęgę, rozwijać technologię i z czasem przekształcić hordy w bardziej ustabilizowany naród.

Wewnętrzna polityka jest realizowana dzięki stanom, reprezentującym interesy możnych, takich jak magnaci z Rzeczpospolitej Obojga Narodów czy tytułowi Kozacy ze stepów. Bardziej precyzyjna kontrola nad kulturami i obywatelami należącymi do twojej nacji, jak również możliwość ścisłej współpracy z sojusznikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję i zrozumienie jej dążeń pozwoli ci obudzić w sobie Piotra Wielkiego.

Stany: wewnętrzna polityka w państwie, z uprzywilejowanymi ugrupowaniami - Kościołem, Szlachtą i Burżuazją walczącą o władzę.

Dyplomacja: większa interakcja ze sztuczną inteligencją przez wyrażanie swego stanowiska i określanie, jakiego efektu po wojnie oczekujesz.

Tengri: nowa mechanika religii oparta na synkretyzmie. Wyznawcy Tengri posiadają drugą, podrzędną religię, którą w pełni tolerują, i mogą zmienić tę religię wedle uznania.

Zjednoczenie hord i zrównywanie z ziemią: hordy muszą atakować sąsiadów i łupić ich, aby plemiona były zadowolone, w przeciwnym wypadku dojdzie do buntu. Hordy mogą niszczyć terytoria, które podbijają, by zdobywać punkty monarchii i zwiększać poziom zjednoczenia.

Zaawansowane zmiany kulturowe: możesz wybrać, którą kulturę w danej prowincji przekształcisz w kulturę dowolnego sąsiada, albo przywrócić pierwotną kulturę w danym regionie.

Polityka dotycząca tubylczych narodów: ustal politykę prowadzoną względem tubylców w koloniach, skupiając się na handlu, asymilacji lub podbojach.

Ulepszone szpiegostwo: dwóch nowych szpiegów pozwala badać technologie bardziej zaawansowanych krajów i nawoływać do powstań wyzwoleńczych wśród poddanych wroga.

<b>Minimalne</b>: system operacyjny Windows XP/Vista/7/8, procesor Intel Pentium IV 2,4 GHz lub AMD 3500+, 2 GB RAM, 2 GB wolnego miejsca na HDD, karta graficzna GeForce 8800 lub Radeon X1900 (512 MB VRAM), karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9, DirectX 9.0c, mysz z trzema przyciskami, klawiatura, głośniki, połączenie z internetem lub siecią LAN dla trybu multiplayer, tryb multiplayer dla max. 32 graczy <br> <b>Zalecane</b>: system operacyjny Windows XP/Vista/7/8, procesor Intel Pentium IV 2,4 GHz lub AMD 3500+, 2 GB RAM, 2 GB wolnego miejsca na HDD, karta graficzna GeForce 8800 lub Radeon X1900 (1024 MB VRAM), karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9, DirectX 9.0c, mysz z trzema przyciskami, klawiatura, głośniki, połączenie z internetem lub siecią LAN dla trybu multiplayer, tryb multiplayer dla max. 32 graczy