Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek

Producent: Artifex Mundi Wydawca: Brak Premiera: 1.9.2011 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: EN, PL KINOWA Wydania tej gry: Enigmatis: Duchy Maple Creek (edycja premierowa)

Tym razem polskie studio Artifex Mundi serwuje nam przygodówkę, której akcja rozgrywa się w Maple Creek, mieście w stanie Vermont, w Stanach Zjednoczonych.


Enigmatis: Duchy Maple Creek przedstawia historię cierpiącej na amnezję kobiety, która pewnego razu budzi się na środku drogi i wyrusza na poszukiwanie własnej tożsamości. Pierwszym krokiem jest odnalezienie notatnika zawierającego szereg wskazówek na temat jej przeszłości – brakuje jednak kluczowych fragmentów. Dowiadujemy się jednak, że jesteśmy detektywem i poszukujemy zaginionej nastolatki.


Próbujemy zlokalizować dziewczynę, odwiedzając pobliskie miejsca, takie jak stacja benzynowa, kościół, las i stodoła. Ponadto trafiamy na opuszczone ulice oraz do pobliskich domów. To właśnie tam zbieramy poszlaki i rozwiązujemy zagadki, próbując wszystko zebrać w logiczną całość.