Elite: Dangerous

Producent: Frontier Development Wydawca: Brak Premiera: 2014 Gatunek: symulacja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Elite: Dangerous (edycja premierowa)

Elite: Dangerous to czwarta część serii kosmicznych symulatorów Elite, za które odpowiada studioFrontier Developments pod kierownictwem Davida Brabena.


Akcja Elite: Dangerous toczy się w XXXIV wieku. Ludzkość opanowała technologię pozwalającą pokonywać odległości dzielące gwiazdy w ciągu kilku chwil dzięki wykorzystaniu hiperprzestrzeni. Kolejne planety zostają skolonizowane. Poszczególnymi częściami zamieszkanego kosmosu rządzą: Federacja, Imperium i Niezależni, toczący ze sobą ciągłe wojny. Na Drodze Mlecznej znajduje się jednak miliardy gwiazd, planet, księżyców i innych ciał niebieskich, które nie znajdują się pod niczyją kontrolą. Gracze przemierzający galaktykę mogą przyglądać się przepięknym, naturalnym zjawiskom, takim jak rozbłyski słoneczne czy wybuchy supernowych.


Początkowo gracze otrzymują na start 100 kredytów i niewielki statek, co pozwala im na rozpoczęcie kariery. Do wyboru są rozmaite profesje - górnika, kupca, przemytnika, pirata, łowcy nagród lub odkrywcy. Można też łączyć kilka profesji - gracze mogą swobodnie wybierać, w jaki sposób zdobyć bogactwo, sławę i wiedzę. Decyzje gracza mogą mieć ogromny wpływ na galaktykę - można doprowadzić nawet do zachwiania równowagi ekonomicznej i militarnej.


Warto wspomnieć, że bogatsi są bardziej narażeni na ataki. Podczas potyczek należy pamiętać o prawach fizyki panujących w kosmosie oraz o uszkodzeniach, które wpływają na zachowanie statków. W grze można bawić się samotnie lub wyruszyć na epicką wyprawę ze znajomymi - w grze tryby single-player i multiplayer nie są oddzielone.

Elite: Dangerous