Elex

Producent: Piranha Bytes Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 17.10.2017 Gatunek: RPG Wersja językowa: PL Wydania tej gry: Elex (edycja premierowa), Elex - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Elex - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa)

Elex to RPG akcji od twórców serii Gothic. Tym razem studio Piranha Bytes proponuje właścicielom PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4 wycieczkę do dużego, otwartego świata, który można eksplorować bez konieczności oglądania ekranów ładowania.


Wydarzenia przedstawione w grze Elex rozgrywają się w postapokaliptycznym uniwersum science fantasy, którego mieszkańcy toczą wojnę o potężny surowiec. To właśnie on pozwala zyskać magiczne moce, ale przy okazji daje też efekt uboczny –;;; istoty zamieniają się w bezduszne stworzenia. Rozbudowana fabuła, intrygujące postacie, wymagający przeciwnicy, wiele opcji w zakresie rozwoju postaci i konieczność podejmowania decyzji - wszystko to znajdziesz w Elex.


Elex pozwala na podążanie różnymi ścieżkami, dlatego też wyłącznie od gracza zależy, kogo zabije w toku rozgrywki za pomocą dostępnych mieczy, łuków, młotów czy też różnorodnych typów broni palnej bądź czarów. Zwiedzanie poszczególnych lokacji może odbywać się w tradycyjny sposób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład dotrzeć do pozornie niedostępnych lokacji, korzystając z plecaka odrzutowego.

Elex