Elex

Producent: Piranha Bytes

Wydawca: CD Projekt, CDP.pl

Premiera: 17.10.2017

Gatunek: RPG

Wersja językowa: w całości po polsku

Elex to RPG akcji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Za stworzenie tej produkcji odpowiada studio Piranha Bytes, czyli ekipa doskonale znana fanom gatunku z przebojowej serii Gothic.

Historia przedstawiona w Elex toczy się w uniwersum science fantasy, które zwiedzamy przez konieczności oglądania ekranów ładowania. W toku rozgrywki poznajemy historię ukazującą walkę o jakże cenny surowiec pozwalający na zyskanie magicznych mocy. Ci, którzy go zdobędą, muszą jednak mieć na uwadze efekt uboczny. To właśnie on sprawia, że istoty przeobrażają się w bezduszne stworzenia. Elex to jednak nie tylko wielowątkowy scenariusz, ale także wymagające starcia z przeciwnikami i zaawansowany system rozwoju postaci.

Elex oddaje do dyspozycji niezwykle wiele różnorodnych typów broni oraz pozwala na skorzystanie z zaklęć. Wrogów można pokonać mieczem, łukiem, młotem, a nawet wyrzutnią granatów czy też strzelbą. To tylko jeden z wielu dowodów na nieliniowy przebieg zabawy - kolejnym jest swoboda podczas eksploracji lokacji. Te można zwiedzać pieszo lub na przykład za pomocą plecaka odrzutowego, który umożliwia dotarcie w pozornie niedostępne miejsca.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i5 2,5 GHz lub AMD Phenom II x4 940 3 GHz, 6 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 570 lub AMD Radeon HD 5870 z 1 GB VRAM, DirectX 11, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX, wymagania mogą ulec zmianie