Elex

Producent: Piranha Bytes

Wydawca: CD Projekt/CDP.pl

Premiera: 17.10.2017

Gatunek: RPG

Wersja językowa: PL

Elex to RPG akcji od twórców serii Gothic. Tym razem studio Piranha Bytes proponuje właścicielom PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4 wycieczkę do dużego, otwartego świata, który można eksplorować bez konieczności oglądania ekranów ładowania.

Wydarzenia przedstawione w grze Elex rozgrywają się w postapokaliptycznym uniwersum science fantasy, którego mieszkańcy toczą wojnę o potężny surowiec. To właśnie on pozwala zyskać magiczne moce, ale przy okazji daje też efekt uboczny –;;; istoty zamieniają się w bezduszne stworzenia. Rozbudowana fabuła, intrygujące postacie, wymagający przeciwnicy, wiele opcji w zakresie rozwoju postaci i konieczność podejmowania decyzji - wszystko to znajdziesz w Elex.

Elex pozwala na podążanie różnymi ścieżkami, dlatego też wyłącznie od gracza zależy, kogo zabije w toku rozgrywki za pomocą dostępnych mieczy, łuków, młotów czy też różnorodnych typów broni palnej bądź czarów. Zwiedzanie poszczególnych lokacji może odbywać się w tradycyjny sposób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by na przykład dotrzeć do pozornie niedostępnych lokacji, korzystając z plecaka odrzutowego.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i5 2,5 GHz lub AMD Phenom II x4 940 3 GHz, 6 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 570 lub AMD Radeon HD 5870 z 1 GB VRAM, DirectX 11, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX, wymagania mogą ulec zmianie