Earthworms

Producent: All Those Moments Wydawca: Brak Premiera: 23.2.2018 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Earthworms (edycja premierowa)

Earthworms to klasyczna przygodówka z interfejsem point and click i dwuwymiarową oprawą graficzną. Za przygotowanie tego dzieła odpowiada polskie studio niezależne All Those Moments, które wcześniej stworzyło wciągającą grę Bouncy Bob.


Akcja Earthworms toczy się w surrealistycznym świecie w klimatach science-fiction. Gracze wcielają się w postać prywatnego detektywa, Daniela White'a, dysponującego zdolnościami parapsychicznymi. Wizje, których doświadcza główny bohater, niejednokrotnie pomagają mu w wypełnianiu codziennych obowiązków, czyli rozwiązywaniu kolejnych spraw.


Tym razem mężczyzna musi odnaleźć zaginioną dziewczynę z niewielkiej wioski rybackiej. Stosunkowo szybko okazuje się, że pozornie rutynowe zadanie przeradza się w niezwykle skomplikowaną misję, a Daniel White zostaje wplątany w skomplikowaną intrygę.


Co ciekawe, wszystkie 34 lokacje pojawiające się w Earthworms zostały ręcznie namalowane, a każda z nich była inspirowana twórczością Edwarda Hoppera. Podczas zwiedzania tychże musimy szukać wskazówek, zbierać przedmioty i używać ich w odpowiednich momentach, by rozwiązać liczne zagadki.