Dungeons 3

Producent: Realmforge Studios Wydawca: Brak Premiera: 13.10.2017 Gatunek: symulacja, strategia Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Dungeons 3 (edycja premierowa)

Dungeons 3 to kolejna odsłona popularnego cyklu fantastycznych gier strategicznych autorstwa Realmforge Studios. Najnowsza część serii ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 dzięki firmie Kalypso Media.


Dungeons 3 ponownie umożliwia wcielenie się we Władcę Podziemi, który tym razem werbuje kapłankę mrocznych elfów imieniem Thalya, by – wspólnie z poddanymi armiami Hordy, Nieumarłych i Demonów - podbić jeszcze więcej terytoriów znajdujących się na powierzchni. Cała kampania składa się z 20 misji. Ukończenie każdej z nich zajmuje – wg informacji wydawcy – około godziny.


Zabawa w Dungeons 3 stanowi połączenie zbierania surowców, rozbudowywania lochów, rozwijania technologii i rekrutowania jednostek. W trakcie gry zwiedzimy losowo generowane podziemia wypełnione nie tylko przeciwnikami, ale także wieloma innymi zagrożeniami, z którymi będziemy musieli się uporać.


Po raz pierwszy w historii serii Dungeons 3 zaoferuje nie tylko opcję zabawy w pojedynkę, ale także umożliwi rozgrywkę w kooperacji dla dwóch graczy; dostępna będzie także rywalizacja przeznaczona dla maksymalnie czterech użytkowników. Dodatkowo będziemy mogli spróbować swoich sił w trybie swobodnym bez narzuconych celów.