DriveClub

Producent: Evolution Studios Wydawca: Sony Computer Entertainment Premiera: 9.10.2014 Gatunek: samochodowa, wyścigi Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: DriveClub (edycja premierowa), DriveClub - Season Pass (edycja premierowa)

DriveClub to gra wyścigowa od Evolution Studios mającego na koncie serię Motorstorm adresowana wyłącznie do posiadaczy konsoli PlayStation 4. Producent postanowił zaoferować graczom niecodzienne podejście do wspomnianego gatunku, skupiając się na współpracy pomiędzy wirtualnymi kierowcami, a nie wygrywaniu kolejnych zawodów.


Zgodnie z nazwą, DriveClub umożliwia nam dołączenie do jednego z wielu klubów i wspólną rywalizację z członkami pozostałych zespołów. Wspólnie z innymi kierowcami będziemy ścigać się wiernie odwzorowanymi, super szybkimi samochodami, zdobywać liczne nagrody oraz punkty. Losy poszczególnych wyścigów mogą odwróć się w mgnieniu oka. Nie zawsze trzeba być na prowadzeniu lub znajdować się w czołówce, by mieć szansę na wygraną. Kto wie, być może tuż za zakrętem otrzymamy bonusy pozwalające nam dogonić oponentów?


DriveClub to także szereg wyzwań porozrzucanych na trasach, sprawdzających umiejętności grających. Co ciekawe, twórcy udostępnili również specjalną aplikację na urządzenia przenośne, za pomocą której możemy rzucić wyzwanie innym graczom. Wówczas ustalimy kluczowe parametry wyścigu, takie jak pora dnia, warunki atmosferyczne czy też zakres samochodów dopuszczonych do danych zawodów.


Twórcy gry DriveClub ogromny nacisk położyli na jakość oprawy graficznej. Ta prezentuje się wyjątkowo szczegółowo, a takie detale, jak na przykład odbijanie światła przez zamsz po jego dotknięciu, zasługują na uznanie. Naturalnie wszystkie samochody, jakimi możemy ścigać się w grze, zostały pieczołowicie przeniesione do wirtualnego świata i wyglądają niemalże tak samo, jak ich prawdziwe odpowiedniki.

DriveClub